Tesla Model 3 – všetky známe informácie na jednom mieste

28. júla 2017, 16 mesiacov od prestavenia alfa prototypu, sme sa konečne dočkali odhalenia jedného z najočakávanejších automobilov histórie, a to elektrického sedanu Tesla Model 3. Za tento čas si Model 3 rezervovalo viac ako 400 000 záujemcov. Spustenie jeho produkcie bolo zavŕšením stratégie Elona Muska, tzv. Master Plan 1, ktorá smerovala k masovej výrobe „ľudovejšieho“, cenovo dostupného elektromobilu, ktorý by spĺňal všetky požiadavky na moderný plne elektrický automobil. Či sa to Tesle podarilo, posúďte sami.

TIP: NAJNOVŠIE SPRÁVY O TESLE MODEL 3
TIP 2: ZAJAZDI SI NA MODELI 3!

Tesla Model 3 špecifikácie

Tesla Model 3 sa bude spočiatku ponúkať v dvoch verziách. Verzia „Standard Battery“ (SB) disponuje dojazdom 354 km a verzia „Long Range Battery“ (LRB) dojazdom 499 km. Udávaný dojazd je vypočítaný na základe pomerne presnej metodiky EPA. Spočiatku bude dotupná len „Long Range Battery“ verzia.

Tá štandardná by mala byť k dispozícii začiatkom roka 2018. Obe verzie majú v základe pohon zadnej nápravy (RWD). Na jar roku 2018 sa však portfólio rozšíri aj o modely s pohonom všetkých štyroch kolies (AWD). Karoséria Modelu 3 je vyrobená z hybridnej ocele a hliníka.

DOPLNENÉ: 19. mája 2018 Tesla predstavila dve nové verzie Modelu 3 „Long Range Battery“. A to „Dual Motor“ s pohon oboch náprav (AWD – 4×4) a výkonnostnú verziu „Performance“. Tesla Model 3 Performance sa dočkala aj dizajnových zmien v podobe karbónového zadného spojlera, 20-palcových kolies a bieleho interiéru.

Typ vozidla: 5-miestny, 4-dverový sedan
Pohon: plne elektrický, RWD aj AWD
Dojazd (EPA): 354 km („Standard Battery“) a 499 km („Long Range Battery“)
Kapacita batérií: 50 kWh / 75 kWh
Koeficient odporu vzduchu: 0,23
Zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h): 5,6 / 5,1
Maximálna rýchlosť: 209 / 225 km/h
Rozmery (d x š x v): 4 694 x 1 849 x 1 443 mm
Rázvor: 2 875 mm
Svetlá výška: 139,7 mm
Pohotovostná hmotnosť: 1 610 / 1 730 kg
Objem batožinového priestoru: 425 litrov
Rozloženie hmotnosti (p:z): 47:53 / 48:52
Výkon: – / 202 kW (416 Nm)? VIAC…

Verzia: Tesla Model 3 Dual Motor
Dojazd: 500 km (EPA)
Zrýchlenie z 0 na 60 mp/h (97 km/h): 4,5 sekundy
Maximálna rýchlosť: 225 km/h
Prvé dodávky: júl 2018
Cena: 54 000 USD (s výbavou “Premium” a bez Autopilota)
Verzia: Tesla Model 3 Performance
Dojazd: 500 km (EPA)
Zrýchlenie z 0 na 60 mp/h (97 km/h): 3,5 sekundy
Maximálna rýchlosť: 250 km/h
Cena: 78 000 USD (bez Autopilota)

DOPLNENÉ: Tesla uviedla na trh novú verziu Modelu 3 – „Mid Range Battery“

tesla model 3 novinky#tagy: tesla model 3 news

KATALÓG: Tesla Model 3 „Standard Battery“ / Tesla Model 3 „Long Range Battery“

tesla model 3

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Je Tesla Model 3 lepšia ako Model S? V niektorých aspektoch vraj áno
Šialene rýchla Tesla Model 3 ničí Nissan Leaf | VIDEO
Vplyv aerodynamických krytov kolies na spotrebu Tesly Model 3 otestovaný v praxi!
Vnútorný priestor Tesly Model 3: Ako sa v nej cíti 201 cm vysoký muž? | VIDEO

Tesla Model 3 cena

Cena základnej verzie Tesly Model 3 (Standard Battery“) s dojazdom 354 km (EPA) začína na sume 35 000 USD bez DPH. Verzia „Long Range Battery“ s dojazdom 499 km (EPA) stojí 39 000 USD bez DPH. Od decembra 2017 je dostupná zatiaľ len verzia „Long Range Battery“, pričom tá sa dá objednať len s príplatkovým balíkom „Premium“ v hodnote 5 000 USD. Prvé vozidlá tak vyjdu na minimálne 44 000 USD bez DPH.

Tesla Model 3 interiér

Interiér sériovej Tesly Model 3 sa napokon príliš nelíši od alfa prototypu predstaveného v marci 2016. Najvýraznejšou zmenou je nový volant, ktorý je trojramenný, pričom obsahuje 2 nové ovládacie prvky. Prístrojový panel a infotainment systém sú sústredené do jediného displeja s uhlopriečkou 15″, ktorý pripomína desktopový monitor. Ten je vzhľadom na takmer nulový počet mechanických ovládacích prvkov samozrejme dotykový. Model 3 je vybavený unikátnym patentovaným systémom ventilácie (HVAC). Má len jeden výduch, ktorý sa tiahne pozdĺž celej palubnej dosky. Za príplatok si môžete dopriať presklenú strechu, ktorá výrazne presvetlí kabínu vozidla.

Tesla Model 3 dostupnosť

Prvé dodávky Tesly Model 3 sa začali v malom množstve realizovať v júli 2017. Tie však smerovali len medzi zamestnancov a funkcionárov spoločností Tesla a SpaceX. Bežní zákazníci sa dočkali prvých vozidiel až v decembri 2017. Tesla bude Model 3 spočiatku distribuovať v USA a neskôr v Kanade. V Európe sa ho dočkáme najskôr v druhom polroku 2018.

Tesla Model 3 výbava

Čo sa týka bežných súčastí Tesly Model 3, tá je vybavená podvozkom s dvojitým lichobežníkovým zavesením a dvojitým odpružením kolies so stabilizačnou tyčou vpredu, ako aj nezávislým viacprvkovým zavesením, tlmičmi s dvojitým odpružením a stabilizačnou tyčou vzadu. Elektrický posilňovač riadenia je variabilný v závislosti od rýchlosti. Model 3 je taktiež vybavený elektromechanicky posilnenými kotúčovými brzdami s protiblokovacím systémom a elektronickou distribúciou brzdného účinku. Na výber sú dvoje typy diskov z ľahkých zliatin. Štandardné „Aero“ majú 18″, športové 19″ sú dostupné za príplatok 1 500 USD. Základná výbava Tesly Model 3 ďalej obsahuje nasledujúce položky:

automatická klimatizácia (dvojzónová)
textilne čalúnené sedačky
FM rádio s internetovým streamingom
úložný priestor s USB portami (2 ks)
dotykový displej (15″)
LTE / Wi-Fi pripojenie k internetu
navigácia s mapovými podkladmi
bezkľúčový vstup
ovládanie hlasom
ovládanie klimatizácie na diaľku (Tesla app)
bluetooth hands-free (telefonovanie, streaming)
delené zadné sedadlá (60:40)
kamera pre zaznamenávanie okolia vozidla
automaticky stmievateľné spätné zrkadlo
12V elektrická zásuvka
elektrické okná a spätné zrkadlá (exteriérové)
ESP a kontrola trakcie
8 airbagov
elektronická parkovacia brzda
LED svetlomety (full)
radar, 7 kamier, 12 ultrazvukových senzorov (protikolízny systém, núdzové brzdenie)
systém pre ukotvenie detských sedačiek (2 x LATCH)
detská poistka
zabezpečovací systém proti krádeži
monitorovanie tlaku v pneumatikách

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3: Test funkcie automatického parkovania dopadol na výbornú | VIDEO

Tesla Model 3 záruka

Celková záruka na vozidlo Tesla Model 3 je rovnaká ako v prípade Modelu S a Modelu X, t.j. 4 roky alebo 80 000 km. Tesla však prichádza s novými záručnými podmienkami na batériu a elektromotory. 8-ročnú záruku dopĺňa o obmedzenie počtu kilometrov – 160 000 km pre základnú a 192 000 km pre „Long Range Battery“ verziu. Ďalšou novinkou je garancia minimálnej kapacity počas záručnej doby batérie. Tesla garantuje, že kapacita batérie nesklesne pod 70 %.

tesla model 3

Tesla Model 3 Supercharger nabíjanie

Veľmi dlho sa špekulovalo, či budú môcť majitelia Modelu 3 bezplatne nabíjať svoj elektromobil na nabíjacích staniciach Tesla Supercharger. Tesla, ako aj Elon Musk, už dávnejšie avizovali, že Model 3 nebude mať bezplatný prístup k nabíjačkám spoločnosti. To Tesla definitívne potvrdila v októbri 2017. Majitelia Modelu 3 nedostanú ani voľný kredit vo výške 400 kWh ročne, tak ako majitelia Modelu S a Modelu X, ktorí si zakúpili svoje vozidlá po 15. januári 2017. To znamená, že napr. na Slovensku si za nabíjanie na Superchargeri zaplatia 0,20 €/1 kWh.

TIP: Tesla zverejnila výšku poplatkov za nabíjanie na staniciach Supercharger v jednotlivých krajinách 

tesla model 3

 

HISTÓRIA

V nasledujúcej časti si môžete pozrieť historický vývoj informácií o Tesle Model 3, a to od predstavenia alfa prototypu až po finálne odhalenie produkčnej verzie. 

Tesla Model 3 je po Roadsteri, Modeli S a Modeli X, štvrtým produkčným elektromobilom kalifornskej automobilky Tesla Motors. Presnejšie povedané ešte len bude. Napriek tomu, že 31. marca bol predstavený len tzv. Alpha model, čiže prvá predprodukčná verzia, bolo uskutočnených už približne 400 000 rezervácií na Model 3. Zdá sa, že sa jedná o najočakávanejšie auto v histórii automobilizmu.

DOPLNENÉ! Tesla Model 3 oficiálne predstavená! Poznáme podrobné špecifikácie

Pôsobivé je aj číslo 131 000, ktoré vyjadruje počet rezervácií uskutočnených ešte pred samotným predstavením Alpha verzie. To znamená, že 131 000 ľudí bolo ochotných zaplatiť po 1000 dolárov/eur za rezerváciu automobilu, ktorý nikdy nevideli a pri ktorom neboli známe ani konkrétnejšie špecifikácie. Hotová iPhone mánia…  Elon Musk sa vyjadril že: „tí ktorí nevideli a uverili, dostanú darček.“ Dnes už vieme, že 131 000 oddaných zákazníkov obdrží od Tesla Motors kópiu prvotných skíc elektromobilu Tesla Modelu 3 s poďakovaním od Elona Muska. Milé…:-)

Uvedenie na trh a prvé dodávky

Ako sme už spomínali, koncom marca bola predstavené len prvá predprodučná „Alpha“ verzia elektromobilu Tesla Model 3. Očakáva sa, že ešte v roku 2016 bude predstavená druhá „Beta“ verzia. Na jej základe sa vyrobí 300 plne funkčných prototypov pre účely testovania. Z nich potom vzíde finálna produkčná verzia, ktorá sa po dokončení rozšírenia továrne Tesla Factory (v hodnote 1,17 miliardy eur) začne vyrábať v americkom štáte Fremont.

DOPLNENÉ!
Výrobná verzia Modelu 3 bude predstavená vo februári až marci 2017
Tesla Model 3 news: „Bude to jednoduchšie a konzervatívnejšie vozidlo…“
Potvrdené! Tesla Model 3 sa už vyrába, zatiaľ však len v „beta“ verzii
Elon Musk uvoľnil video s Modelom 3 vo verzii „kandidát na vydanie“

Výroba by sa mala začať v druhom polroku 2017 a prvé vozidlá by sa mali dostať k svojim majiteľom koncom roka. Odhaduje sa, že v roku 2017 vyrobí spoločnosť Tesla Motors 100 až 200 tisíc elektromobilov Tesla Model 3.

tesla model 3 uvedenie na trh a prvé dodávky

Zdroj: tesla.com

Prvé automobily sa začnú distribuovať na západne pobrežie USA, predovšetkým do Kalifornie. To znamená, čo najbližšie k výrobnému závodu vo Fremonte. Dôvod je čisto pragmatický. Čo najrýchlejšie riešenie problémov, ktoré je možné očakávať pri prvých vyrobených kusoch. Dá sa očakávať, že úplne prvé kusy obdržia samotní zamestnanci Tesla Motors.

DOPLNENÉ!
Pilotná výroba Tesly Model 3 odštartuje už 20. februára
Tesla odhalila aktuálny stav a plán výroby pripravovaného Modelu 3
K svojej vytúženej Tesle Model 3 sa dostanete behom 5 minút

Elon Musk sa vyjadril, že pri súčasnom počte registrácií, sa záujemcovia bez rezervácie dostanú k svojim vozidlám najskôr v roku 2019.

DOPLNENÉ! „Špionážne“ video: Tesla Model 3 v oficiálne nezverejnených teaseroch

#tagy: tesla model 3 release date, production

 

Rezervácia

V súčasnosti je možné elektromobil Tesla Model 3 zarezervovať prostredníctvom stránky tesla.com. Rezervačný poplatok/záloha je pre záujemcov z nášho regiónu („Other Europe“) 1000 €. Rezervácia je nezáväzná! Jedná sa v podstate len o zaradenie do poradovníka. Po dokončení finálnej verzie Modelu 3, sa dá predpokladať zostavenie online konfigurátora. Očakáva sa, že záväzná objednávka sa bude dať zrealizovať až tesne predtým, ako sa odošle objednávka (realizovaná prostredníctvom konfigurátora) do výroby. To znamená asi 2 týždne po uskutočnení takejto objednávky. Tak ako je to v prípade Modelu S a Modelu X. Dovtedy bude možné zrušiť rezerváciu a požiadať o vrátenie rezervačného poplatku, resp. ďalšej zálohy.

Rezervácia Modelu 3 je prenesiteľná na Model S. To znamená, že keď sa vám nebude chcieť čakať na Model 3, môžete požiadať Tesla Motors o zrušenie rezervácie a presunutie rezervačného poplatku na Model S. Čakacia doba na Model S je cca 2 mesiace.

#tagy: tesla model 3 configurator, tesla model 3 design studio, preorders, reservations

 

Batérie a dojazd

V Modeli 3 budú inštalované batérie najnovšej generácie, rovnaké aké sú použite pri verziách P100D, Modelov X a S. Nové batériové bloky majú vyššiu hustotu článkov, vďaka použitiu nového chladiaceho systému. To znamená, že pri rovnako veľkej batérii dochádza k nárastu kapacity, resp. rovnako veľkú kapacitu je možné „vtesnať“ do rozmerovo menšieho batériového bloku.

O konkrétnej kapacite sa zatiaľ nehovorí, ale základná verzia elektromobilu Tesla Model 3 bude mať dojazd 345 km. Otázkou však je, podľa akej metodiky bol vypočítaný. Či bol použitý americký „štandard“ EPA alebo európsky NEDC. Logicky by si Tesla Motors asi nedovolila uvádzať na hlavnej US stránke dojazd podľa európskej metodiky. Na druhej strane by to znamenalo, že základný Model 3 by mal väčší dojazd ako Model S so 60 kWh batériou. A to je dosť diskutabilné. Špekuluje sa aj o druhej verzii s vyššou kapacitou batérie. Tá by mala mať dojazd cez 400 km.

DOPLNENÉ!: 
Tesla Model 3 batérie: v základe pod 60 KWh, v top verzii pod 100 kWh
Tesla Model 3 dostane vysokoefektívne batérie novej generácie
Internetom sa šíria podrobné špecifikácie a ceny Modelu 3. Sú pravdivé?

#tagy: tesla model 3 battery capacity, size, range

 

Nabíjanie na staniciach Supercharger

Spoločnosť Tesla Motors už dlhší čas vyhlasuje, že pre svoj najnovší elektromobil Tesla Model 3 nebude v základe ponúkať bezplatné nabíjanie na nabíjacích stanciach Tesla Supercharger. Dôvod je prostý, čo najnižšia cena základného Modelu 3. Pripomíname, že ani v rámci Modelu S a Modelu X nie je nabíjanie na Superchargeroch zdarma. Je však zahrnuté už v cene vozidla, dokonca je samostatne faktúrované ako príplatková položka. Pri prvých Modeloch S so 60 kWh batériou bolo možné dokúpiť nabíjanie na Superchargeroch za 2000 dolárov. Dnes už zákazník nemá na výber. Za Supercharger si priplatí či chce alebo nechce. Aj keď…

V prípade Modelu 3 sa okrem dokúpenia neobmedzeného prístupu, spomína aj jednoduchý systém kreditov. Majitelia by mali možnosť prostredníctvom internetovej stránky či mobilnej aplikácie zakúpiť nabíjací kredit, ktorí by vyplatili platobnou kartou online. Po pripojení Modelu 3 na nabíjaciu staniciu, Supercharger automaticky rozpozná vozidlo a priradí k nemu účet majiteľa. Nebude tak nutná autentifikácia prostredníctvom RFID karty. …Špekuluje sa, že v blízkej budúcnosti by sa mohol rovnaký systém zaviesť aj v prípade Modelu S a Modelu X.

Tesla Model 3 bude vybavený novým softvérom, ktorý bude informovať vodiča o tom, či sú nabíjacie stanice Supercharger voľné. Výstavba nových Superchargerov bude reflektovať dopyt po Modeli 3 v danej oblasti. To znamená, že ak bude veľký záujem o Model 3 napríklad v Žiline, Tesla Motors tu vybuduje nabíjaciu stanicu Supercharger.

 

Interiér

Elon Musk sa vyjadril, že interiér predprodukčnej verzie Tesla Model 3, ktorá bola predstavená koncom marca, je len akousi víziou do budúcnosti, kedy budú elektromobily Tesla plne autonómne. Interiér finálnej verzie má byť výrazne odlišný. Podľa Muskových slov sa bude vodič cítiť v interiéri ako v kozmickej lodi. A to vďaka volantu a head-up displeju (HUD). Ovládanie palubných prvkov Modelu 3 má byť bezdotykové, pomocou gest. Tým pádom zmizne zo stredovej konzoly nevkusný obrý displej, čím sa ušetrí ďalšie miesto.

DOPLNENÉ!
Pocit z kozmickej lode v Modeli 3 zrejme vyvolá rozšírená realita od Panasonicu
Tesla Model 3 news: 75 kWh batéria, žiadny HUD systém a na začiatok ani AWD
Držitelia rezervácií na Model 3 si radšej počkajú na pohon všetkých kolies

Tesla prispôsobila Model 3 aj pre „dobrodruhov“, ktorých isto poteší tzv. camper mode (táborákový režim). Je to systém sklápania zadného radu sedadiel, ktorý umožňuje sklopenie do úplnej roviny. Vznikne tak priestor, na relatívne pohodlné prenocovanie, s dĺžkou 168 cm. Keď už sme pri číslach, Tesla Motors uvádza, že v Modeli 3 bude dostatok miesta aj pre ľudí s výškou 195 cm. Nešpecifikovala však či všeobecne alebo len v prednom rade.

Na zadný rad sedadiel sa pohodlne zmestia dve detské sedačky. V prípade, že sa bude jednať o užšie typy sedačiek, zmestia sa tam celkovo tri. Vstupný otvor batožinového priestoru sa má zväčšiť natoľko, že do Modelu 3 bude možné naložiť bicykel.

DOPLNENÉ! Tesla Model 3: najnovšie fotografie interiéru

DOPLNENÉ! Interiér Modelu 3 bude mať na starosti odborník z Volva

#tagy: tesla model 3 interior

 

Cena

Prezentovaná cena 35 000 dolárov (cca 32 000 €) za základnú verziu elektromobilu Tesla Model 3, by mala platiť. Je to plná suma s DPH bez započítania daňových úľav pre elektromobily. Základná verzia Modelu 3 bude mať dojazd 345 km, pohon zadnej nápravy, zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 6 sekúnd a bohatú bezpečnostnú výbavu. Nám ostáva veriť, že kým pôjde Model 3 do výroby, spamätajú sa už konečne aj naši zákonodarcovia a celková cena bude nižšia vďaka štátnej dotácii na elektromobily. #tagy: tesla model 3 price, europe price, cost

Tesla Model 3 rozmery

Tesla Motors zatiaľ nezverejnila oficiálne rozmery Modelu 3. Na internete sa objavilo proporčné porovnanie s Modelom S, podľa ktorého sa dá vytvoriť predstava o veľkosti Modelu 3. Avšak je otázne, či obe prelínajúce sa fotografie majú rovnakú mierku. Ale veľké odchýlky tam zrejme nebudú. #tagy: tesla model 3 dimensions

Tesla Model 3 konkurencia

Tesla Model 3 sa bude radiť svojimi rozmermi zrejme do triedy kompaktných automobilov. To znamená, že bude útočiť na pozície momentálne najpredávanejšieho elektromobilu na svete, ktorým je Nissan Leaf. Na základe dnes známych informácií a vlastností ostatných modelov Tesla sa dá predpokladať, že Leaf bude pokorený minimálne na poli dojazdu, výkonu, jazdných vlastností a dizajnu, a to pri podobnej cene základných modelov.

tesla model 3 vs. nissan leaf

Nissan Leaf. Zdroj: nissan-europe.com

Veľké ambície v segmente kompaktných elektromobilov má aj Chevrolet Bolt, ktorý by sa svojimi jazdnými vlastnosťami mohol viac približovať Modelu 3. Podľa najnovších informácií má mať dokonca vyšší dojazd (383 km) ako Model 3 (345 km). Nie je však známe, či to bude platiť v rámci základného modelu. Jeho cena na americkom trhu má začínať na 38 000 dolároch (cca 34 500 €), čo je o 3 000 dolárov (cca 2 700 €) viac ako v prípade Tesla Model 3. Pre európsky trh sa bude Bolt vyrábať ako Opel Ampera-e. Ponúkne 60 kWh batériu, 150 kW elektromotor (360 Nm) so zrýchlením pod 7 sekúnd a rýchle nabíjanie – údajne 9 hodín z bežnej jednofázovej 230V zásuvky (čomu sa len ťažko verí) a 1 hodinu (na 80 %) z rýchlo-nabíjacej stanice.

Automobilka Tesla Motors sa však netají ani tým, že Model 3 má byť aj elektrickou alternatívou k etalónu prémiových kompaktných sedanov, ktorým je BMW 3. Trojka z Bavorska je vychýrená predovšetkým svojimi športovými jazdnými vlastnosťami, ktorým charakter dodáva zadný náhon. Tesla Model 3 má v základe tiež zadný náhon, zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 6 sekúnd pri „najlenivejšej“ verzii, ideálne rozloženie hmotnosti s extra nízkym ťažiskom a ako sa ukázalo pri Modeli S, aj šikovný tím konštruktérov, ktorí vedia automobil správne „naladiť“. Už sa tešíme na vzájomné porovnávanie oboch automobilov.

Na pozore sa musia mať samozrejme aj ďalší významní hráči v segmente ako Audi A4, Mercedes C či Lexus IS. Každopádne bude veľmi zaujímave sledovať, ako sa po príchode Modelu 3, bude vyvíjať situácia v tejto kategórii vozidiel.

Ďalšie známe informácie o Tesla Model 3

 • Tesla Model 3 má mať vynikajúci koeficient odporu vzduchu Cd = 0,21. Pre porovnanie: Chevrolet Bolt/Opel Ampera-e (0,32), Nissan Leaf (uvádzaných 0,28, reálne nameraných 0,32), BMW 3 (0,26).
 • Autopilot hardvér bude štandardne montovaný do každej verzie Modelu 3. Avšak jeho pokročilé funkcie budú k dispozícii za príplatok.
 • V ponuke bude aj verzia s pohonom oboch náprav (4×4) za príplatok do 5 000 dolárov (4 500 €), ktorá sa bude vyznačovať rýchlym prepočtom rozloženia hnacieho výkonu medzi nápravy, a to na úrovni jednej stotiny sekundy.
 • Príplatkovej výbave nebude chýbať inteligentné vzduchové pruženie Smart Air Suspension, ktoré samočinne upravuje svetlú výšku vozidla v závislosti od aktuálnej rýchlosti.
 • Za príplatok bude k dispozícii aj matný čierny lak, elektricky vysúvateľné ťažné zaradenie a okrem klasického koženého čalúnenia aj tzv „vegan“ čalúnenie z umelej kože.
 • Model 3 sa bude ponúkať s troma variantmi strechy: klasickou plechovou, výsuvnou panoramatickou ako aj plne presklenou.
 • Elon Musk sa vyjadri, že v ponuke bude pravdepodobne aj solárna strecha využívajúca technológiu solárnej škridly.
 • Tesla bude ponúkať k Modelu 3 aj Ludicrous Mode.
 • Predná časť Modelu 3 by mala prejsť dizajnovými zmenami, vrátane pomyselnej „masky chladiča“.
 • Tesla Model 3 sa bude dať zaparkovať do garáže užšej ako 243 cm.
 • Výrobný program Modelu 3 má na starosti bývalí výrobný riaditeľ Audi, Peter Hochholdinger.
 • Elon Musk potvrdil, že Tesla bude musieť vybudovať v Európe novú továreň na výrobu Modelu 3. Továreň by mala byť prevádzky schopná ešte pred naplnením výrobnej kapacity v továrni vo Fremonte, ktorá sa po rozšírení bude pohybovať na úrovni 500 000 vozidiel ročne.
 • Spoločnosť Adidas podala voči logu Tesly Model 3 súdnu námietku

DOPLNENÉ!
Prieskum medzi čakateľmi na Model 3: Len 7 % z nich plánuje kúpu základnej verzie
VIDEO: Nové zábery prototypu Tesly Model 3, jedná sa o alfa či novú beta verziu?
Tesla Model 3 bude 10-krát bezpečnejšia ako súčasné automobily, tvrdí analytik

#tagy: tesla model 3 specs, specification 

Autor: Juraj Bakša – Tesla magazín. Zdroje: Tesla, Elon Musk

V prípade hocakých otázok ohľadom elektromobilu Tesla Model 3, navštívte naše Tesla Fórum.

AK SA VÁM ZDAL TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ, PODPORTE HO PROSÍM ZDIEĽANÍM NA SOCIÁLNEJ SIETI. ĎAKUJEME!