Pilotná výroba Tesly Model 3 odštartuje už 20. februára

0

Tesla včera oznámila, že tento mesiac na istý čas preruší výrobu vo svojej fremonstskej továrni, kde vyrába elektromobily Model S a Model X. Dôvodom je príprava na spustenie testovacej výroby dlhoočakávaného elektrického „kompaktu“ Tesla Model 3.

Hlavným dôvodom „odstávky“ je navýšenie kapacity existujúcej lakovne. Tá bude nadimenzovaná na produkciu až 500 000 kusov Modelu 3 ročne, plus pre ostatné elektromobily značky. Hovorca Tesly povedal, že produkčná pauza nebude mať významný vplyv na celkový štvrťročný výrobný plán, ani na dodávky Modelu S a Modelu X, pretože spoločnosť bude výpadok kompenzovať.

Zdroje blízke agentúre Reuters povrdili, že skúšobná výroba Modelu 3 sa spustí 20. februára. Očakáva sa, že vyrobených bude len malý počet vozidiel. Hlavným cieľom bude otestovanie montážnej linky a kvality dielov vozidla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Výrobná verzia Modelu 3 najneskôr v marci 2017
Tesla odhalila aktuálny stav a plán výroby pripravovaného Modelu 3
Potvrdené! Tesla Model 3 sa už vyrába, zatiaľ však len v „beta“ verzii

 

Upokojenie investorov, finančných trhov a majiteľov rezervácií

Nemenovaný zdroj ďalej naznačil, že načasovanie pilotnej výroby Modelu 3 nie je náhodné. 22. februára totiž Tesla Motors zverejní finančné výsledky spoločnosti za 4. kvartál 2016, ako aj za celý rok. Investori sú údajne nervózni kvôli obavám z oneskorenia produkcie Modelu 3. A zrejme nie bezdôvodne.

tesla model 3 vyroba

Tesla Model 3. Zdroj: tesla.com

Problémy so spustením produkcie Modelu S a Modelu X sú notoricky známe. Navyše Elon Musk ešte v minulom roku naznačil, že prezentovaný produkčný plán môže byť príliš optimistický. Taktiež dodal, že: „Pokrok v produkcii sa hýbe tak rýchlo, ako najpomalší dodávateľ.“ Pilotné spustenie výroby by tak mohlo upokojiť nielen investorov, ale aj akciový trh či držiteľov vyše 400 000 rezervácií na Model 3.

 

Plnohodnotná výroba Modelu 3 naplánovaná na júl

Hovorca Tesly taktiež potvrdil, že plány spoločnosti ohľadom produkcie Tesly Model 3 sa nemenia. To znamená, že plnohodnotná výroba by mala byť spustená v júli. Prvé vozidlá by sa tam mali dostať k majiteľom ešte koncom tohto roka. Od roku 2018 by mala byť Tesla schopná produkovať až 500 000 vozidiel ročne.

Budeme držať Tesle palce, nech všetko šlape, tak ako má. A tešíme sa samozrejme na predstavenie finálnej verzie Tesly Model 3. Predovšetkým sme zvedavý na jej tajuplný kozmický interiér.

Zdroj: reuters.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár