Internetom sa šíria podrobné špecifikácie a ceny Modelu 3. Sú pravdivé?

6

V posledných dňoch sa šíria internetom údajne uniknuté informácie o Tesle Model 3. Jedná sa o tabuľku s podrobnými špecifikáciami a cenami. Informácie sa prezentujú ako uniknuté, či ako Teslou plánovaný riadený únik. Čo je na tom pravdy?

Spomínané špecifikácie sa začali šíriť potom, čo ich uverejnili „kolegovia“ z francúzskeho Tesla magazínu. Informácie podľa nich pochádzali z ich vlastného zdroja, pričom naznačovali, že by sa mohlo jednať o riadený únik informácií zo strany samotnej spoločnosti Tesla.

tesla model 3 uniknute specifikacie

Údajne uniknuté špecifikácie Tesly Model 3. Zdroj: Yggdrasill cez TMC

 

Autorom špecifikácií užívateľ Tesla fóra…

Neskôr sa však ukázalo, že sa jednalo o špekuláciu užívateľa „Yggdrasill“ z fóra Tesla Motors Club (TMC)! Francúzsky Tesla magazín potom upravil „svoj zdroj“ na užívateľa fóra TMC, avšak stále zdôrazňuje, že informácie sú veľmi blízke realite. To je však taktiež dosť zavádzajúca informácia, keďže jej samotný autor v rámci svojho príspevku uvádza: „Zvážil som možnosti a pohral som sa so špecifikáciami, pričom som dospel k týmto predpokladaným verziám…“     

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 news: „Bude to jednoduchšie a konzervatívnejšie vozidlo…“
Tesla odhalila aktuálny stav a plán výroby pripravovaného Modelu 3
Prieskum medzi čakateľmi na Model 3: Len 7 % z nich plánuje kúpu základnej verzie

 

Výkon pohonnej jednotky by mohol mať reálne základy

Napriek tomu, že sa teda jedná len o špekulácie, mnohých zaujal a prekvapil predpokladaný výkon pohonnej jednotky, ktorý už pri základnom modeli dosahuje úctyhodných 300 kW. Avšak tento predpoklad môže mať reálny základ z uniknutej informácie z júna 2016, ktorá sa neskôr potvrdila. Nový Tesla Drive Inverter, ktorý má byť požitý v Modeli 3, je podľa nej schopný výkonu od 250 kW do viac ako 300 kW.

Boli by sme veru nadmieru spokojní, keby sa tieto špekulatívne predpoklady potvrdili aspoň z časti. Základná verzia Tesly Model 3 by tak disponovala zadným pohonom s výkonom 300 kW, zrýchlením na „100-ku“ za 5,5 sekundy a reálnym dojazdom 345 km. A to celé za 35 000 dolárov bez dotácie.

Veríme, že nový dotačný program Vlády SR od roku 2018, bude prajný aj k záujemcom o modely značky Tesla. V takomto prípade by bola Tesla Model 3 veľmi zaujímavou voľbou aj z ekonomického hľadiska. Čo vy na to?

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Dvakrát nadšený z toho niesom. Všetko je za príplatok. Dúfam, že je to len špekulácia, priplácať si ešte aj za dual motor? S tejto tabuľky mi to vychádza, že v základe bude mať človek baterku, zadný pohon, volant, kolesá, karoseriu a zopár sedačiek aby bolo na čom sedieť.

  2. Ja by som sa základnej výbavy neobával. Model S a Model X sú v základe nadštandardné vybavené, a to aj v porovnaní s nemeckou prémiovou konkurenciou. To isté by teda mohlo platiť aj v rámci nižšej strednej triedy. Kozmický interiér predsa neponúka každý 🙂 http://www.teslamagazin.sk/tesla-model-3-head-up-displej/

    Čo sa týka duálneho motora, za vyšší výkon či pohon 4×4 sa predsa štandardne pripláca u všetkých automobiliek.

  3. Ano, s tým dual motorom to je pravda, ale už som nemohol editovať komentár. Čo sa týka HUD-u zatiaľ sa o ňom len špekuluje a navyše v tejto tabuľke ak to správne chápem je vrámci tech. package s cenou 3000USD. Ak by som si mal zvoliť s týchto možností volil by som 65KWh s konečnou cenou 51750 + dph (10350) takže dokopy cez 62000 čo je dosť 🙁 A to som tam nerátal veci ako 20″ kolesá, sklenenú či solárnu strechu, vzduchový podvozok, zimný balík, pokročilého autopilota, hifi-sústavu.

Pridajte komentár