Pocit z kozmickej lode v Modeli 3 zrejme vyvolá rozšírená realita od Panasonicu

1

Predstavenie výrobnej verzie elektromobilu Tesla Model 3 je na spadnutie. Elon Musk sa vyjadril, že sa tak stane vo februári, najneskôr v marci. Už vieme ako bude vyzerať exteriér vozidla a poznáme aj dojazd, zrýchlenie či cenu základnej verzie. Najväčšou záhadou však ostáva podoba interiéru a ovládacích prvkov.

Musk sa takisto vyjadril, že sa posádka bude cítiť v interiéri Modelu 3 ako v kozmickej lodi. Z jeho neskorších vyjadrení je zrejmé, že sa o tom postará nezvyčajné riešenie prístrojovej dosky a ovládacích prvkov. A to prostredníctvom volantu, head-up displeja či ovládania pomocou gest.

Jedným z najvýznamnejších, ak nie najvýznamnejším partnerom spoločnosti Tesla Motors je spoločnosť Panasonic. Spoločnosti spolupracujú pri vývoji batérií aj solárnych článkov. A práve Panasonic predstavil na tohtoročnom CES pokročilý systém head-up displeja s rozšírenou realitou – Augmented Reality Head-Up Display.

Celý systém je zameraný na to, aby vodič nespustil zrak z vozovky. Ak by bol doplnený o ďalšiu technológiu Panasonicu, Gesture Over Display, nebolo by treba žiadnych iných ovládacích prvkov…

No a teraz si môžeme zašpekulovať:-) Bude tento systém Panasonicu onou záhadnou technológiou, ktorá nás v rámci interiéru Modelu 3 prenesie na palubu kozmickej lode? Hlavu aj pätu by to malo, navyše minimalistický interiér predstaveného prototypu, by tomu zodpovedal. Nuž nechajme sa prekvapiť. Dočkať by sme sa mali už čoskoro.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3: najnovšie fotografie interiéru
Interiér Modelu 3 bude mať na starosti odborník z Volva
Pilotná výroba Tesly Model 3 odštartuje už 20. februára

A čo si myslíte vy? Vidíte súvis medzi spomínanou technológiou Panasonicu a záhadným kozmickým interiérom Modelu 3? Neváhajte a vyjadrite svoj názor v diskusii pod článkom.

Zdroj: tlačová správa, titulná foto: data-reality.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár