Interiér Modelu 3 bude mať na starosti odborník z Volva

0

Automobilka Tesla Motors neustále rozširuje svoje rady o špikových odborníkov z rôznych oblastí. V našom nedávnom článku sme písali o akvizícii herných vývojárov, špecialistu na roboty či konštruktéra tanku. Portálu electrek.co sa podarilo vypátrať, že Tesla tento mesiac získala ďalší cenný úlovok. Je ním, teraz už bývalý, hlavný interiérový inžinier automobilky Volvo, Anders Bell.

Aj keď sa nedávno objavili nové fotografie interiéru Modelu 3, ten aj naďalej ostáva najväčšou záhadou pripravovaného „kompaktu“ kalifornskej automobilky. Jeho „aktuálna“ minimalistická podoba sa strieda z relatívne protichodnými reakciami. Dá sa však povedať, že prevládajú skôr negatívne ohlasy. Predsa len za tie desiatky rokov, si vodiči zvykli na istý štandard, ktorý Tesla narušila doteraz nevídanou jednoduchosťou a striedmosťou. Tá je zrejme dôsledkom inovatívneho spôsobu ovládania palubných prvkov a zobrazovania prevádzkových údajov.

Každopádne, ak by bol tento minimalizmus zachovaný až do výrobnej verzie, interiér bude musieť zaujať inak ako na prvý pohľad. A to hlavne kvalitou spracovania a komfortom. A práve tieto vlastnosti sú synonymom pre interiéry automobilov Volvo. Takže sa zdá, že Anders Bell, bude tým správnym mužom na správnom mieste.

SÚVISIACE ČLÁNKY: Pocit z kozmickej lode v Modeli 3 zrejme vyvolá rozšírená realita od Panasonicu

Anders Bell pôsobil vo Volve už od roku 1998, pričom do automobilky nastúpil hneď po dokončení školy. Mal na starosti napríklad programy vývoja interiéru pre modely XC90, S90/V90, S60L či luxusných masážnych sedačiek SPA cross carline. Taktiež sa podieľal na príprave novej generácie interiéru pre budúce modelové rady 2018 – 2019.

Sme veľmi zvedaví, čo sa pánovi Bellovi podarí urobiť s Modelom 3. Možno sa môžeme tešiť na zásadne pozmenený interiér. Veď času je relatívne dosť, a to minimálne pol roka. S novým šéf-inžinierom sa samozrejme ráta aj v rámci zdokonaľovania interiéru v Modeli X a Modeli S. Treba otvorene priznať, že ich kvalita sa podľa majiteľov nedá porovnávať nemeckou prémiovou konkurenciou. Takže je vidno, že automobilka Tesla Motors má záujem neustále pracovať na zdokonaľovaní svojich produktov.

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár