VIDEO: Nové zábery prototypu Tesly Model 3, jedná sa o alfa či novú beta verziu?

2

Behom týždňa sa objavili dve videá, ktoré zachytávajú testovací prototyp Tesly Model 3 v blízkosti kalifornskej spoločnosti SpaceX, ktorá sídli neďaleko štúdia Tesla Design. Naskytá sa preto elementárna otázka: Jedná sa o nový prototyp, ktorý začal schádzať z pásov Tesla Factory vo februári v rámci testovacej výroby? Alebo je to len Alfa verzia, ktorá bola predstavená rok dozadu?

Autormi oboch spomínaných videí sú zamestnanci tunningovej spoločnosti Unplugged Performance, ktorá má svoju garáž v blízkosti SpaceX. Z ich prvého krátkeho a menej kvalitného záznamu bolo ťažké určiť, či sa jedná o novú tzv. beta verziu prototypu, alebo „natrafili“ na pôvodnú alfa verziu, ktorú predstavila Tesla 31. marca 2016.

Our office neighbors are the best! Model 3 driving outside our office alongside the SpaceX Hyperloop test track.

A post shared by Unplugged Performance (@unpluggedperformance) on

 

Rozuzlenie prinieslo až druhé video

Odpoveď na túto, pre netrpezlivých držiteľov rezervácií, zásadnú otázku, dalo až druhé, vypovedajúcejšie video. Žiaľ, potvrdil sa prvotný predpoklad, že testovaný Model 3 sa nijako nelíši od Alfa verzie, a teda sa nejedná o februárovú predprodukčnú verziu. A to či už po stránke dizajnu exteriéru, tak aj interiéru, ktorému naďalej tróni gigantický „monitor“, ktorý by sa už v sériovom vozidla nemal nachádzať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Potvrdené! Tesla Model 3 sa už vyrába, zatiaľ však len v „beta“ verzii
Internetom sa šíria podrobné špecifikácie a ceny Modelu 3. Sú pravdivé?

A tak sa môžeme kochať aspoň peknými zábermi Alfa verzie vo vysokom rozlíšení:

Netreba však zúfať, testovacie beta verzie Tesly Model 3 by už mali byť na cestách a pri odhadovanom počte 100 kusov, je len otázkou času, kedy sa dočkáme reálneho predobrazu sériového Modelu 3. Sériovú verziu svojho najmenšieho elektromobilu predstaví Tesla oficiálne v júni tohto roku, tzn. tesne pred spustením jeho výroby.

Zdroj: electrec.co

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. S tým stredovým displejom by som si nebol až tak istý, že sa v palubnej doske nachádzať nebude. Sám Musk pred nejakým časom napísal, že model 3 bude obsahovať len jeden displej, čiže podľa mňa a aj ostatných to bude práve ten stredový, len zrejme lepšie integrovaný do palubnej dosky. Nevedel by som si celkom dobre predstaviť kam by sa dali umiestniť všetky nastavenia vozidla, ktoré sa na ňom v súčasnej dobe v modeli S a X nachádzajú. HUD bude slúžiť vyslovene na základné veci ako rýchlosť, spotreba, navigácia či iné veci potrebné k šoférovaniu. Bol by som rád, ak by bol premakaný k dokonalosti ale vidím dosť veľké obmedzenia z pohľadu dnešnej technológie.

  2. Mysleli sme to tak, že vystupujúci, horizontálne orientovaný displej pripomínajúci PC monitor, bude nahradený…

    Elon Musk potvrdil, že interiér Alfa verzie je len víziou budúcnosti. A ako píšete, taktiež je známe, že v Modeli 3 sa bude nachádzať jeden displej. S najväčšou pravdepodobnosťou bude integrovaný do stredovej konzoly, keďže prístrojový panel bude nahradený takmer s určitosťou HUD systémom.

Pridajte komentár