Tesla Model 3 news: 75 kWh batéria, žiadny HUD systém a na začiatok ani AWD

2

V najnovšej „twitterovej“ komunikácii prezentoval Elon Musk hneď 4 nové informácie ohľadom Tesly Model 3. Ako sme vás už informovali v predchádzajúcom článku, Elon uvoľnil krátke video s Modelom 3 vo verzii „kandidát na vydanie“. Okrem toho však hovoril aj o batériách, Head-up displeji a pohone.

 

Na začiatok bez pohonu oboch náprav

Nie príliš potešujúcou správou pre držiteľov prvých desiatok tisíc rezervácii na Teslu Model 3, ktorí plánovali objednanie verzie s pohonom oboch náprav (4×4), je, že Tesla začne produkovať takéto vozidlá najskôr začiatkom budúce roka. Elon Musk sa vyjadril, že sa tak stane 6 až 9 mesiacov od spustenia výroby, ktorá je plánovaná na jún tohto roka.

Hlavným dôvodom má byť minimalizácia zložitosti výrobného procesu, ktorej cieľom je dodržanie tohtoročného výrobného plánu. Takže prvých niekoľko desiatok tisíc kusov, bude možné nakonfigurovať len s pohonom zadnej nápravy RWD.

tesla model 3 pohon

Ilustračná fotografia. Zdroj: Tesla

 

Maximálna kapacita batérie 75 kWh

Podľa Elona Muska, nedovolí rázvor náprav Tesly Model 3 (2 870 mm), osadenie väčšej ako 75 kWh batérie. Môžeme sa tak domnievať, že práve batérie s kapacitou 75 kWh budú k dispozícii pre najvyšší model z ponuky Tesly. To korešponduje s jeho predchádzajúcim vyhlásením, že batérie pre Model 3 budú disponovať kapacitou batérií menšou ako 100 kWh.

O dojazd Modelu 3 sa však zrejme netreba obávať, keďže na otázku či bude mať základná verzia pripravovaného elektromobilu dojazd väčší ako Cheverolet Bolt, Elon Musk odpovedal: „Ach, tak maloverný!“ 🙂 Pripomíname, že nový elektrický Chevrolet má reálny dojazd medzi 420 až 470 km.

Zároveň taktiež uviedol, že základná Tesla Model 3 bude mať menší dojazd ako Model S. Avšak už nepovedal, ktorú verziu Modelu S mal na mysli…

tesla model 3 novinky bateria

Ilustračná fotografia. Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk uvoľnil video s Modelom 3 vo verzii „kandidát na vydanie“
Tesla Model 3 news: „Bude to jednoduchšie a konzervatívnejšie vozidlo“

 

Záhada kokpitu Modelu 3 á la kozmická loď pokračuje

Vyhlásenie Elona Muska o kokpite Modelu 3, v ktorom sa bude cítiť vodič ako na palube kozmickej lode, rezonuje medzi fanúšikmi už rok. Špekulácie, že sa tak stane vďaka pokročilému Head-up systému však Elon Musk pred pár dňami úplne „zbúral“.

Doslovne povedal, že Tesla Model 3 nebude vybavená Head-up displejom. Elon v minulosti taktiež vylúčil, že pripravovaný elektromobil bude mať štandardnú prístrojovú dosku. Tak odkiaľ teda bude vodič čerpať  informácie potrebné na prevádzku vozidla?

Odpoveď Elona Muska je prostá: „Vodiči nepotrebujú žiadne informácie o jazde, keď riadi Autopilot.“ Lenže riadenie prostredníctvom Autopilota určite nebude spočiatku možné minimálne z legislatívnych dôvodov, navyše nie každí bude ochotní priplácať nemalé peniaze za aktiváciu funkcionalít plnohodnotného systému autonómneho riadenia. Elon Musk pokračuje: „Stále tam bude jeden displej.“

Takže to vyzerá tak, že kým nebude k dispozícii plne autonómne riadenie, tak o všetky dôležité informácie sa bude starať avizovaný 15 palcový displej stredovej konzoly, ako je tomu na nasledujúcom obrázku.

tesla model 3 displej

Zdroj: Electrek

Takže ako je to s tým kozmickým kokpitom? Že by sa jednalo len o to, že na jazdu nebude v budúcnosti potrebná žiadna účasť vodiča…?

Zdroj: insideevs.com, titulný obrázok: model3config.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Mohli mať najlepšie auto na trhu a takto to pokazia. Koľko ľudí by si to kúpilo už len kvôli tomu HUD-u. Mohli tam do tej palubovky dať aspoň maličký displej, kdeby sa zobrazovala rýchlosť, radenie a iné potrebné informácie. Takto zakaždým pozerať na stranu mi príde ako max. nepraktické a ľudia im to dajú patrične pocítiť zrušením rezervácií. Čo tam robili vyše roka, keď to auto na začiatku nebude mať skoro žiadnu výbavu. To rozmýšľali toľko o tom prednom nárazníku?

  2. Pingback: Tesla Model 3 news: 75 kWh batéria, žiadny HUD systém a na začiatok ani AWD - eAutoPortal.sk

Pridajte komentár