Potvrdené! Tesla Model 3 sa už vyrába, zatiaľ však len v „beta“ verzii

9

Tesla začiatkom februára oznámila, že 20. februára spustí testovaciu výrobu dlho očakávanej novinky Tesla Model 3. Nepoznáme síce presný dátum štartu, ale plánovaná produkcia už beží. Vyplýva to z čerstvého hlásenia pre Americkú komisiu cenných papierov.

Ako sme vás už informovali, Tesla mala minulý mesiac naplánovanú odstávku svojej továrne vo Fremonte. Dôvodom bolo navýšenie kapacít lakovne, pre potreby výroby Modelu 3. No a ten sa už konečne začal vyrábať. Jedná sa však zatiaľ len o pilotnú výrobu, ktorej cieľom je vyladenie montážnej linky a otestovanie kvality dielov vozidla.

 

Prvých 100 vyrobených kusov poslúži na odhalenie nedostatkov

Vyrábané Tesly Model 3 sú zatiaľ len tzv. „beta“ verzie. To znamená, že sa jedná o skúšobné vozidlá, ktoré budú testované za účelom odhalenia nedostatkov. Po ich odstránení príde na rad vytúžené produkčná verzia. Tesla neuvádza veľkosť prvotnej produkcie, odhaduje sa však, že by mohol byť vyrobený podobný počet vozidiel, ako v prípade Modelu X v rovnakej fáze výrobného programu. To jest okolo 100 kusov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla odhalila aktuálny stav a plán výroby pripravovaného Modelu 3
Pilotná výroba Tesly Model 3 odštartuje už 20. februára
Tesla Model 3 news: „Bude to jednoduchšie a konzervatívnejšie vozidlo…“
Internetom sa šíria podrobné špecifikácie a ceny Modelu 3. Sú pravdivé?

 

„Špionážne“ zábery možno už čoskoro

Beta verzia Modelu 3 by však už mohla byť finálnou, aspoň po dizajnovej stránke. A keďže na odhalenie chýb vozidla budú nutné reálne testovacie jazdy, mohli by sme už čoskoro dočkať „špionážnych“ záberov, v ktorý sa nám predvedie Tesla Model 3 v celej svojej kráse.

No a možno budúce zábery nebudú až také prekvapujúce, keďže sa špekuluje, že na „ilegálne“ zhotovených záberoch z predajní Tesla, sa nachádza práve spomínaná beta verzia s konečným dizajnom exteriéru. Tie si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Zdá sa, že je zatiaľ všetko na dobrej ceste k plánovanému júlovému spusteniu produkcie Tesly Model 3. Veríme, že sa už nebudú opakovať podobné komplikácie, ktoré doprevádzali spustenie výroby predchádzajúcich modelov Tesla. Spoločnosť sa však zrejme poučila a vyhlasuje, že Model 3 bude jednoduchší a konzervatívnejší automobil, vďaka čomu sa bude dať rýchlejšie vyrobiť a mal by byť aj spoľahlivejší.

Zdroj: insideevs.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

9 komentárov

  1. U nás vo firme sa nám zatiaľ darí plniť všetky termíny dodávok, tak dúfam, že to vydrží a výroba modelu 3 sa rozbehne v plánovanom termíne.

  2. Názov firmy tu nechcem zverejňovať ale môžem Vám povedať, že pre Teslu momentálne vyrábame a dodávame prekladacie mechanizmy, griefre a skladovacie úložiská priamo do Fremont-u.

  3. Cením si Vášho záujmu avšak nieje to až tak mimoriadna vec. Dodáme skoro pre všetky automobilky či už je to BMW, Porsche, Audi, Kia, PSA, VW, Škoda a iné. Samozrejme Tesla je v tomto smere trocha výnimočná vzhľadom na jej inovátorský prístup v porovnaní s tradičnými značkami.

  4. Pingback: Elon Musk uvoľnil video s Modelom 3 vo verzii "kandidát na vydanie" - eAutoPortal.sk

Pridajte komentár