Je Tesla Model 3 lepšia ako Model S? V niektorých aspektoch vraj áno

0

S pribúdajúcimi dodávkami Tesly Model 3 sa začína objavovať čoraz viac používateľských recenzií na tento najočakávanejší elektromobil všetkých čias. Keďže niektorí z jeho čerstvých majiteľov majú skúsenosti aj s  Modelom S, nevyhli sa vzájomnému porovnaniu. Napriek vyššiemu výkonu a prémiovosti Modelu S je podľa nich  menší a lacnejší Model 3 v niektorých aspektoch lepší.

Dokonalý výhľad

Podľa youtubera Mela Herberta z Talking Tesla má vodič z Tesly Model 3 dokonalý výhľad. A to oveľa lepší ako z dlhšieho Modelu S (+30 cm). Je to dôsledok toho, že Model 3 nemá prístrojový panel a jeho palubná doska je minimalistická. Čelné sklo Modelu 3 tak má na výšku väčší priezor. Nápomocná je určite aj kratšia kapota.  

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Šialene rýchla Tesla Model 3 ničí Nissan Leaf | VIDEO
Vnútorný priestor Tesly Model 3: Ako sa v nej cíti 201 cm vysoký muž? | VIDEO
Tesla zverejnila záručné podmienky pre Model 3. Týkajú sa aj degradácie batérie

Lepší displej

Mel taktiež vyzdvihol 15″ displej infotainmentu, ktorý je umiestnený v strede palubnej dosky. Podľa neho má lepšie rozlíšenie a väčší rozsah zobrazenia ako displej v Modeli S a Modeli X. Napriek absencii prístrojového panela má vodič prostredníctvom displeja infotainmentu dobrý výhľad na základné údaje. To sa však netýka všetkých jeho oblastí, a to kvôli orientácii na šírku.

Pohodlnejšie nastupovanie

V jednom z našich predchádzajúcich článkov sme vás informovali, že podľa 201 cm vysokého majiteľa Modelu S sa do Modelu 3 nastupuje pohodlnejšie, ako do jeho väčšieho súrodenca. A to potvrdil aj Mel Herbert. 

Lepšie vlastnosti v zákrutách

Jesse z Youtube kanála „Now You Known“ zas hovorí, že Model 3 sa extrémne dobre ovláda a má presné riadenie, pričom ho prirovnáva k závodným automobilom. Napriek extrémnemu zrýchleniu vyšších verzií modelov S a X, má vodič v Modeli 3 podľa viacerých zdrojov väčší pôžitok z prejazdu zákrut. Dôležitú rolu pritom určite zohráva spomínaná ovládateľnosť a presnosť riadenia, ako aj nižšia hmotnosť v porovnaní s väčšími súrodencami.

Dobrá správa pre golfistov 🙂

Na záver už len v krátkosti zhodnotíme batožinový priestor Modelu 3. Do zadného kufra sa bez problémov zmestí golfová výbava. Takže Mel je spokojný. A čo vy? 🙂        

Zdroj: Talking Tesla/Youtube cez teslarati.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár