Prieskum medzi čakateľmi na Model 3: Len 7 % z nich plánuje kúpu základnej verzie

0

Špekulácie ohľadom Tesly Model 3 naberajú s blížiacim sa predstavením na obrátkach. Nedávno sme vás informovali o údajne uniknutých špecifikáciách Modelu 3. V nich sa objavili aj možnosti voliteľnej výbavy. Portál Model3Tracker uskutočnil medzi čakateľmi na Model 3 prieskum, a to práve ohľadom ich zamýšľaného upgrade-u základnej výbavy či verzie.

Z prieskumu, ktorého sa zúčastnilo 6 300 respondentov, vyplynulo, že držitelia rezervácií na Teslu Model 3 sa neuspokoja len s jej základnou verziou. Prekvapujúco iba 7 % budúcich majiteľov plánuje kúpu najlacnejšieho modelu. Teda až 93 % opýtaných uvažuje aspoň o jednom prvku príplatkovej výbavy. Nejedná sa však len o  výbavu interiéru. Až takmer 40% opýtaných by si priplatilo za batérie s vyššou kapacitou. A práve batérie sú hlavným bodom diskusií ohľadom finálnych špecifikácií najmenšej Tesly. Akú kapacitu budú mať teda batérie novej Tesly?

Ohľadom kapacity batérií Tesly Model 3 sa prostredníctvom rôznych fór špekuluje o 50 až 75 kWh rozsahu. Jediné, čo však môžeme ohľadom kapacity batérií povedať s určitosťou je, že základná batéria bude pod 60 kWh (pri dojazde 345 km podľa EPA) a top verzia pod 100 kWh.

tesla model 3 doplnkova vybava prieskum

Spracované výsledky prieskumu. Zdroj: Paul Carter (Model3Tracker) cez Teslarati

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Držitelia rezervácií na Model 3 si radšej počkajú na pohon všetkých kolies
Internetom sa šíria podrobné špecifikácie a ceny Modelu 3. Sú pravdivé?

Prekvapil aj relatívne veľký záujem o systém autonómneho riadenia. Až 65% respondentov uviedlo, že plánuje aktiváciu nejakej úrovne Autopilota. 43 % chce využívať funkcie Enhanced Autipilota 2. generácie, pričom 22 % dopytovaných uvažuje o funkcionalite plne autonómneho riadenia Full Self-Driving.

Z výsledkov prieskumu je zrejme, že Tesla Model 3 nebude v USA žiadnym „budget“ elektromobilom. My dúfame, že žiadne extra príplatky nebudú v prípade Modelu 3 nutné a Tesla ponúkne dodatočnú úroveň výbavy už v základe.

Zdroj: Teslarati.comtesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár