Vnútorný priestor Tesly Model 3: Ako sa v nej cíti 201 cm vysoký muž? | VIDEO

4

Na otestovanie vnútorného priestoru Tesly Model 3 si vybral tím „Now You Know“ 201 cm vysokého Jeffa. Ten je navyše majiteľom väčšieho Modelu S, takže mohol obe vozidlá relevantne porovnať.  

Tesla Model 3 pôsobí na fotografiách či videách ako sedan nižšej strednej triedy. Preto pohľad na papierové rozmery mnohých prekvapí. Dĺžkou 4 694 mm sa ešte zmestí do nižšej strednej, rázvorom 2 875 mm však patrí do strednej, pričom jej nechýba zas až tak veľa, aby sa dostala do vyššej strednej triedy. Čísla sú však jedna vec, skutočný priestor druhá. Nájde v Modely 3 dostatočný priestor pre komfortné zvezenie aj 201 cm vysoká osoba? Odpoveď na túto otázku dáva test youtuberského tímu Now You Know.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Tesla zverejnila záručné podmienky pre Model 3. Týkajú sa aj degradácie batérie
Šialene rýchla Tesla Model 3 ničí Nissan Leaf | VIDEO

Pohodlnejšie nastupovanie

2-metrový Jeff na začiatku hovorí, že pri nastupovaní do Modelu 3 nemusí skláňať hlavu až tak ako v prípade Modelu S. Za pravdu mu dávajú aj špecifikácie, ktoré hovoria, že vodič Modelu 3 s presklenou strechou má nad hlavou o 3,8 cm priestoru viac ako v Modeli S  Do Modelu 3 sa mu skrátka nastupuje pohodlnejšie.

Jeff taktiež chváli dostatok miesta pre jeho dlhé nohý. Niet sa čomu diviť, keďže priestor pre nohy vpredu, ako aj vzadu, je takmer identický s Modelom S. Širší Model S však ponúka viac priestoru v oblasti ramien a bokov. Pre získanie lepšej predstavy ponúkame číselné porovnanie vnútorného priestoru oboch elektromobilov Tesla.

Model 3 vs. Model S

Vnútorný priestor
Max. priestor pre hlavu vpredu:
Max. priestor pre hlavu vzadu:
Min. priestor pre nohy vpredu:
Min. priestor pre nohy vzadu:
Šírka na úrovni ramien vpredu:
Šírka na úrovni ramien vzadu:
Šírka na úrovni bokov vpredu:
Šírka na úrovni bokov vzadu:
Model 3 / Model S
1 024 / 986 mm
958 / 897 mm
1 084 / 1 084 mm
894 / 900 mm
1 430 / 1 465 mm
1 372 / 1 397 mm
1 356 / 1 397 mm
1 331 / 1 390 mm

Zdroj: Youtube/Now You Known cez teslarati.com

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |