Šialene rýchla Tesla Model 3 ničí Nissan Leaf | VIDEO

5

Youtuberský tím „Now You Known“ sa aktuálne venuje svojmu novému miláčikovi, ktorým je v týchto dňoch pomerne vzácny elektromobil Tesla Model 3. V rámci siedmeho testovacieho dňa si posvietil na jeho akceleráciu, ktorú v skratke označili za šialenú.

Jesse z Youtube kanála „Now You Known“, ktorý už má skúsenosti s elektromobilmi Tesla Model S a Model X, ako aj s Nissanom Leaf 1. generácie, hovorí, že zrýchlenie Modelu 3 je fantastické a pocitovo sebavedomé. Vozidlo robí podľa neho presne to, čo chcete, aby robilo. Dokonca hovorí, že akcelerácia je viac ako akceptovateľná aj pri diaľničných rýchlostiach, a to najmä v porovnaní s Nissanom Leaf. A práve Nissan Leaf sa stal prvou „obeťou“ Modelu 3 v rámci „drag race“ závodu.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Tesla zverejnila záručné podmienky pre Model 3. Týkajú sa aj degradácie batérie
Bjorn Nyland ničí svoju Teslu Model X v zasneženom lese a snaží sa pretlačiť Hummera | VIDEÁ

Agilita závodného vozidla

Na margo Modelu S a Modelu X sa Jesse vyjadril, že ich výkon je takmer až desivý. V prípade Modelu hovorí, že miluje jeho agilitu. Prirovnáva ju k závodným vozidlám a tvrdí, že sa extrémne dobre ovláda a má presné riadenie.

Pripomíname, že v prípade testovanej Tesly Model 3 sa jedná o verziu „Long Range Battery“ s odjazdom 499 km (EPA). Tá podľa spoločnosti Tesla zrýchli z 0 na 60 mph (97 km/h) za 5,1 sekundy. Podľa motoristického portálu MotorTrend je v skutočnosti ešte o 0,3 sekundy rýchlejšia. Základná verzia, ktorú bude možné objednať začiatkom budúceho roka má mať zrýchlenie z 0 na 60 mph za 5,6 sekundy.

Nielen tento test naznačuje, že sa Tesle podarilo postaviť vozidlo, ktoré sa po stránke jazdných vlastností dokáže minimálne vyrovnať etalónu triedy, ktorým je BMW radu 3, čo bol jeden z jej mnohých zámerov.

Zdroj: Youtube/Now You Known

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

    • Nechce sa mi ani zisťovať koľko stoja a koľko teda dajú tu stovku modely BMW tristo osemsto.
      Myslím Tesla 3 performance to dáva niečo cez 3 sec a myslím že je lacnejšia ako BMW tristo osemsto dvadsať päť.

  1. Pingback: Produkcia Tesly Model 3 sa zvyšuje. Dôkazom sú zábery z dronu

  2. Pingback: Je Tesla Model 3 lepšia ako Model S? V niektorých aspektoch vraj áno

  3. Pingback: Zimná "idylka": Tesla Model X ťahá uviaznutý kamión | VIDEO

Pridajte komentár