Tesla Model 3 news: „Bude to jednoduchšie a konzervatívnejšie vozidlo…“

0

Po zverejnení hospodárskych výsledkov Tesly za rok 2016 a produkčného plánu pre Teslu Model 3, Elon Musk v krátkosti odprezentoval pár nových informácií o pripravovanom elektromobile.

Tesla Model 3 bude podľa Muska konzervatívnejší a jednoduchší automobil. Na palube bude mať iba jeden displej (15″), narozdiel od Modelu S a Modelu X, ktoré majú dva displeje so samostaným hardvérom. Model 3 bude mať 1,5 km kabeláže, zatiaľ čo Tesla Model S jej má 2-krát toľko. Takže zjednodušenie a konzervatívnosť sa týka aj elektrických rozvodov.

Tesla Model 3 nebude obsahovať ani žiadne technologické „vychytávky“ typu elektrických samo-vysúvacích kľučiek či zložitých dverí Falcon Wings. Dôvodom je zrýchlenie produkcie a zvýšenie spoľahlivosti. Ako iste vieme, technologicky zložité Modely S a X sa na začiatku výroby potýkali s množstvom problémov. A to práve kvôli niektorým zložitým technologickým riešeniam, čoho dôsledkom bolo výrazné oddialenie veľko-objemovej produkcie. A tomu sa chce Tesla samozrejme vyhnúť. Obzvlášť, keď na Model 3 čaká vyše 400 000 záujemcov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla odhalila aktuálny stav a plán výroby pripravovaného Modelu 3
Pocit z kozmickej lode v Modeli 3 zrejme vyvolá rozšírená realita od Panasonicu
Interiér Modelu 3 bude mať na starosti odborník z Volva
Internetom sa šíria podrobné špecifikácie a ceny Modelu 3. Sú pravdivé?

 

Pokročilý systém Head-up displeja

Oznámenie jedného displeja pre Teslu Model 3, zrejme potvrdzuje špekulácie o pokročilom systéme Head-up displeja (HUD) na jej palube. Dá sa predpokladať, že displej bude integrovaný do stredovej konzoly a prístrojový panel bude nahradený HUD systémom.

Zdá sa, že o sľubovaný pocit z kozmickej lode v interiéri Modelu 3 sa postará podobný, resp. možno aj totožný HUD systém z nasledujúcich videí.

SÚVISIACE ČLÁNKY
Tesla Model 3 news: 75 kWh batéria, žiadny HUD systém a na začiatok ani AWD

 

Systém otvárania dverí

Zjednodušenie sa dotkne aj systému otvárania dverí. Ako sme už spomínali vyššie, Tesla Model 3 nebude mať elektrické samo-vysúvacie kľučky. A to ja napriek tomu, že jeden z testovacích prototypov takéto kľučky mal.

Batérie s priemernou kapacitou 60 až 70 kWh

Ako sme vás už informovali, Elon Musk sa dávnejšie vyjadril, že základná verzia bude mať batériu pod 60 kWh a top verzia pod 100 kWh, pričom jeden z testovacích Modelov 3 mal 70 kWh batériu.

Teraz Musk  povedal, že priemerná kapacita batérie Tesly Model 3 bude medzi 60 a 70 kWh. To by mohlo znamenať, že by bol k dispozícii len s 2 kapacitami batérií. Vyššia verzia by mala 70 kWh a základná odhadovaných 55 kWh. Navyše by sa mohlo jednať len o softvérovo obmedzenú kapacitu 70 kWh batérie.

Samozrejme možností je viac. My sa už tešíme na ďalšie novinky, a to nielen ohľadom kapacity batérií, o ktorých vás budeme samozrejme informovať. 😉

Zdroj: electrek.co

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár