Výrobná verzia Modelu 3 najneskôr v marci 2017

0

Prvý prototyp pripravovaného elektromobilu nižšej strednej triedy, Tesla Model 3, bol predstavený ešte koncom marca 2016. Pôvodné plány Tesla Motors počítali s predstavením druhej, tzv. beta verzie koncom tohto roka. Z nej sa malo vyrobiť 300 plne funkčných testovacích protypov, z ktorých mala vzísť finálna výrobná verzia.

Elon Musk sa však v týchto dňoch vyjadril, že Tesla do 3 až 4 mesiacov predstaví rovno produkčnú verziu Modelu 3. To znamená preskočenie predstavenia druhej „beta“ verzie. A niet sa čomu čudovať. Tesla Motors má toho teraz v skutku veľa. Rozširovanie továrne Tesla Factory, výstavba Gigafactory, akvizícia SolarCity a Grohmann Engineering, zriadenie divízie Tesla Advanced Automation, spustenie solárneho ostrova, predstavenie solárnej strechy, Powerwall 2, Powerpack 2 a určite ešte oveľa viac… Manažment sa rozhodne nenudí.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Pilotná výroba Tesly Model 3 odštartuje už 20. februára
Tesla odhalila aktuálny stav a plán výroby pripravovaného Modelu 3

Pripomíname, že výrobný model by mal mať úplne iný interiér. Zmeny sa budú týkať volantu a prístrojovej dosky. Pribudne head-up displej a ovládacie prvky ako z „kozmickej lode“. Nevkusný stredový monitor sa stane minulosťou. Viac o zmenách: Tesla Model 3 – všetky známe informácie

Podľa nedávno zverejnených hospodárskych výsledkov, sa odhaduje, že Tesla Motors eviduje na Model 3 už okolo 500 000 rezervácií. Automobilka otvorene hovorí o „vypredaní“ svojho kompaktného elektromobilu do polovice roku 2018. Takže v prípade, že by ste objednali Model 3 teraz, počkáte si naň cca pol druha roka.

Výroba elektromobilu Tesla Model 3 je pre Tesla Motors top prioritou. Práve kvôli nemu pracuje na niekoľkonásobnom zvyšovaní produkčnej kapacity výrobnej továrne vo Fremonte. Od roku 2018 má byť automobilka schopná vyrábať pol milióna elektromobilov ročne. Výrobná linka pre Model 3 je už údajne hotová. Aktuálne prebieha testovanie podsytémov výrobného programu. Podľa Elona Muska na implementácii linky pracoval špičkový tím dodávateľov z celého svetla. Tesla tak nechcela nechať nič na náhodu, keďže v minulosti musela niekoľkokrát prerušiť počiatočnú výrobu Modelu S a Modelu X. Tesla Model 3 by tak mohol byť prvým elektromobilom značky, ktorý by sa začal dodávať na čas.

Po naplnení výrobnej kapacity vo Fremonte, musí byť Tesla (podľa Muska) schopná okamžite spustiť výrobu v európskej továrni Gigafactory 2. Špekuluje sa, že továreň by mala byť postavená v Česku, neďaleko Prahy. Viac v článku Elektromobily Tesla by sa mali vyrábať aj v Česku.

Zdroj: electrek.com. Zdroj titulnej fotografie: theverge.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár