Z ničoho nič: Tesla uviedla na trh novú, „strednú“ verziu Modelu 3!

0

Pri oficiálnom predstavení Tesly Model 3 v júli 2017 sme sa dozvedeli, že má byť dostupná v dvoch „batériových“ verziách. A to v základnej „Standard Battery“ a vyššej „Long Range Battery“. Tesla však aktuálne prekvapila celý svet novým variantom „Mid Range Battery“, ktorá stojí niekde medzi nimi.

Tesla Model 3 Mid Range Battery je už dostupná aj v rámci konfigurátora, samozrejme zatiaľ len pre severoamerický trh. Ponúka dojazd 418 km podľa EPA. Pre porovnanie, dojazd „Long Range Battery“ verzie je 500 km. „Standard Battery“ verzia má ponúknuť po príchode na trh dojazd 354 km.

Menej batériových článkov

Tesla potvrdila, že novinka má pod „kapotou“ batériu štandardnej architektúry s menším počtom batériových článkov. Nejedná sa tak o „Long Range“ batériu so softvérovo uzamknutou kapacitou, ako tomu bolo kedysi v prípade Modelu S 60.

Horšia dynamika

Výrobca udáva, že z 0 na 60 mph (97 km/h) zrýchli za 5,6 sekundy, rovnako ako základná verzia. Dosiahne pritom maximálnu rýchlosť 201 km/h, čo je trošku prekvapujúca hodnota, nakoľko základná verzia má disponovať „maximálkou“ 209 km/h. „Long Range Battery“ RWD verzia pritom ponúka zrýchlenie za 5,1 s a maximálnu rýchlosť 225 km/h.

S RWD pohonom

Novú Teslu Model 3 Mid Range Battery je aktuálne možné objednať len s pohonom zadnej nápravy (RWD), pričom „Long Range“ verzia s pohonom RWD z konfigurátora zmizla. Elon Musk ale dodáva, že táto „Long Range“ verzia je stále dostupná, a to cca do nasledujúceho týždňa.

O 4 000 $ lacnejšia

Novinka sa momentálne predáva za 45 000 $ bez dane. Tzn., že je o 4 000 $ lacnejšia ako verzia „Long Range“ RWD s dojazdom 500 km. Rovnako ako v prípade vyššej verzie je v jej cene zahrnutý balík prémiovej výbavy v hodnote 5 000 $, bez ktorého sa nedá aktuálne objednať.

Tesla Model 3 Mid Range Battery však bude časom v porovnaní s 2. najlacnejšou verziou lacnejšia o 10 000 $, keďže verzia s vyšším dojazdom bude dostupná len s AWD pohonom pričom jej cena je 55 000 $. Tesla tiež sprístupnila bielu konfiguráciu interiéru pre všetky verzie.

Verzia za 35 000 $ do pol roka

Tesla k novej verzii povedala, že rýchli rast produkcie a predajov Modelu 3, ako aj ustálený objem výrobných kapacít, jej umožnil diverzifikovať ponuku produktov pre širšie spektrum zákazníkov. Uviedla pritom odhadovaný termín spustenia dodávok základnej verzie (Standard Battery) za 35 000 $. A to 4 až 6 mesiacov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ako je na tom motor a prevodovka Tesly Model 3 po 1 600 000 km?
Tesla vyrobila 100-tisíci Model 3. Čo to znamená?
V Tesla Model 3 čelíte najnižšiemu riziku zranenia zo všetkých áut | VIDEÁ

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár