Tesla Model 3 bude 10-krát bezpečnejšia ako súčasné automobily, tvrdí analytik

3

Podľa Elon Muska, bola Tesla Model 3 vyvíjaná s cieľom dosiahnutia plného počtu 5 hviezdičiek, v rámci bezpečnostných testov NHTSA. A to vo všetkých kategóriách. Analytik Adam Jonas navyše dodáva, že bezpečnostné systémy pripravovaného modelu sú podceňované a mohli by priniesť veľkú výhodu v porovnaní s konkurenciou.

Jonas dokonca poslal správu klientom, že Model 3 bude vynikať v bezpečnosti a dostupný bude už koncom tohto roka. Niektoré spotrebiteľské prieskumy už dávnejšie predpovedali, že bezpečnosť bude hlavným kritériom pri kúpe automobilu. Jonas tvrdí, že bezpečnostné systémy Modelu 3 zaručia 10-násobne vyššiu ochranu cestujúcich, než súčasné automobily.

 

Vysoká bezpečnosť vďaka softvéru, ktorý nezahŕňa Autopilota

„Myslíme si, že Tesla Model 3 bude mať hardware a software, ktorý poskytne úroveň aktívnej bezpečnosti, ktorá by mohla byť výrazným vzorom pre ostatné automobilky. Ak Tesla dosiahne svoj cieľ, ich vozidlá budú 10-krát bezpečnejšie než autá, ktoré sa predávajú v súčasnosti. Predpokladáme tiež, že bezpečnosť bude hlavným kritériom pri predaji áut,“ povedal Adam Jonas.

Kým testy spoločnosti NHTSA sú primárne zamerané na crash testy a Tesla vraj pri doterajších testoch s Modelom 3 dosiahla veľmi zaujímavé výsledky, Adam Jonas skôr poukazuje na „softwarovú“ ochranu cestujúcich ako napríklad automatizovaný riadiaci a bezpečnostný asistent a tiež automatické núdzové brzdenie.

 

Vývoj Modelu 3 pomôže aj súčasným modelom Tesly

Jonas ďalej uvádza: Poznatky z vývoja Modelu 3 budú mať veľký dosah, ktorý sa určite odzrkadlí aj v rámci Modelu S a Modelu X. Aby som to uviedol na pravú mieru, hovorím o automatizovanom riadení (nie úplne autonómnom), počas ktorého musí mať vodič ruky na volante, a to celú dobu jazdy. Vodič je predsa len človek, no bude mať nadľudského pomocníka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
K svojej vytúženej Tesle Model 3 sa dostanete už behom 5 minút

Súčasné modely značky Tesla už disponujú v rámci Autopilota 2.0 spomínanými asistentmi, aj keď sa ich sprístupnenie, kvôli kalibrácii systémov, naťahovalo veľmi dlhú dobu. Kým však príde Tesla Model 3 do predaja, môžu byť tieto bezpečnostné systémy vyladené do dokonalosti a naplniť tak Jonasové slová.

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pochádzam z Kysúc, konkrétne z pohraničnej obce Skalité. Po úspešnom absolvovaní gymnázia v Čadci som sa stal študentom žurnalistiky na Filozofickej fakulte Katolíckej Univerzity v Ružomberku. Záľubu v autách a motorkách som objavil už v rannom dectve. Podľa slov mojej mamy ma vždy lákalo všetko, čo malo motor a vrčalo. Preto dúfam, že sa vám budú páčiť moje články z kuchyne firmy Tesla.

3 komentáre

Pridajte komentár