Tesla predstavila Model 3 s pohonom 4×4 aj výkonnú verziu Performance | Špecifikácie

0

Kalifornská spoločnosť nám konečne predstavila modelové varianty Tesla Model 3 Dual Motor a Performance. Prvý z nich má štandardný pohon oboch náprav (AWD – „štvorkolka“), v prípade druhého sa jedná o AWD Performance verziu, vyladenú pre vysoký výkon. Tá má lepšie zrýchlenie z 0 na 100 km ako najvýkonnejšia verzia Lamborghini Gallardo.

Tesla Model 3 Dual Motor – špecifikácie

Tesla Model 3 Dual Motor (AWD) s pohonom 4×4 ponúkne okrem lepšej trakcie v zhoršených adhéznych podmienkach aj vyšší výkon a lepšie jazdné vlastnosti ako modely so zadným náhonom RWD.

  • Dojazd: 500 km (EPA)
  • Zrýchlenie z 0 na 60 mp/h (97 km/h): 4,5 sekundy
  • Maximálna rýchlosť: 225 km/h
  • Prvé dodávky: júl 2018
  • Cena: o 5 000 USD vyššia ako v prípade aktuálne dostupného Modelu 3 „Long Range Battery“, t.j. 54 000 USD (aj s výbavou „Premium“ a bez Autopilota)

Tesla Model 3 Performance – špecifikácie

Tesla Model 3 Performance je, ako už jej prívlastok napovedá, najvýkonnejšou verziou kompaktného sedanu značky Tesla. Okrem vyššieho výkonu a lepších dynamických vlastností ponúkne aj dizajnové odlišnosti. Jej zadok bude zdobiť spojler z uhlíkových vlákien, obutá bude do 20-palcových kolies a dostupná bude aj s bielym interiérom. Tzn., že tento model by mal vyzerať minimálne podobne ako Model 3, ktorý vlastní šéfdizajnér Tesly Franz von Holzhausen.

Elon Musk hovorí, že verzia Performance je o 15 % rýchlejšia ako BMW M3, pričom má lepšiu ovládateľnosť. Dodáva, že porazí akékoľvek vozidlo vo svojej triede. Pri akcelerácii z 0 na 100 km/h dokonca zahanbí aj superšporty, ako napr. Lamborghini Gallardo.

 • Dojazd: 500 km (EPA)
 • Zrýchlenie z 0 na 60 mp/h (97 km/h): 3,5 sekundy
 • Maximálna rýchlosť: 250 km/h
 • Cena: 78 000 USD (bez Autopilota)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 sa podrobila prvým oficiálnym bezpečnostným testom. Ako dopadla?
Elektromobily Tesla Model 3 sú v Európe dostupné v rámci “šedého” trhu. Koľko stoja?
Tesla Model X “potiahla” Boeing 787 a vytvorila Guinnessov rekord

Vpredu motor prémiových modelov

Zadnú nápravu oboch predstavených verzií poháňa rovnaký typ elektromotora ako v prípade bežných verzií so zadným náhonom, t.j. s permanentným magnetom. Prednú nápravu má však na starosti asynchrónny indukčný elektromotor, čo je rovnaký typ motora, ako využíva Model S a Model X. Ten umožňuje efektívnejšiu optimalizáciu krútiaceho momentu a obsahuje karbid kremíka kvôli vyladeniu na vyšší výkon.

Vystačí si aj s 1 motorom

Elon Musk potvrdil, že aj v prípade poruchy jedného elektromotora je Tesla Model 3 AWD schopná prevádzky. Tým vie zabezpečiť komfortný dojazd do cieľovej destinácie, ako aj eliminovať nebezpečné situácie súvisiace s vozidlom odstaveným pri ceste.

Dostupný aj biely interiér

O bielom interiéri sa špekuluje už pomerne dlhú dobu. V rámci predstavenia Tesly Model 3 Dual Motor a Performance sme sa dozvedeli, že biele prevedenie interiéru bude spočiatku dostupné len pre najvýkonnejšiu verziu Performance. Dôvodom má byť aktuálna produkčná kapacita, ktorá umožňuje vyrábať len „1 000“ ks vozidiel tohto variantu.

Zdroje: Electrek, 2

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár