Držitelia rezervácií na Model 3 si radšej počkajú na pohon všetkých kolies

0

Ukazuje sa, že Tesla Model 3 s pohonom všetkých kolies je oveľa atraktívnejšia ako jej variant so zadným náhonom. Podľa severa Model3Tracker.info až 70 % respondentov by si zvolilo pohon všetkých kolies. Štatistiky sa však pozmenili po tom, ako v marci Elon Musk cez Twitter oznámil, že prvých 6 až 9 mesiacov sa bude vyrábať Model 3 iba s pohonom zadných kolies.

Po Muskovom tweete server Model3Tracker ihneď zachytil niekoľko opravných objednávok konfigurácie elektromobilu. Niektorí budúci majitelia už nevedia dočkať, a tak sú ochotní urobiť čokoľvek, aby si čo najskôr sadli za volant svojej novej Tesly Model 3. Graf nižšie zobrazuje počet zmien v rezerváciách z variantu s pohonom všetkých kolies (AWD) na variant s pohonom iba zadnej nápravy (RWD).

tesla model 3 awd graf

Počet zmien z celkového počtu 7 000 dopytovaných respondentov

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Prieskum medzi čakateľmi na Model 3: Len 7 % z nich plánuje kúpu základnej verzie

Napriek tomu je nutné podotknúť, že len nepatrný zlomok z respondentov (viď graf) zo 7 000 dopytovaných, zmenilo konfiguráciu svojho elektromobilu. Prevažná väčšina držiteľov rezervácie chce stále svoj Model 3 s dvomi motormi aj napriek dlhej čakacej dobe. Server Model3Tracker taktiež informuje, že 93 % respondentov plánuje kúpu auta s vylepšenou výbavou. Priemerná predajná cena Tesly Model 3 tak vzrastie na približne 39 500 € oproti základnej cene vozidla – cca 33 000 €.

Zdroj: teslarati.com, titulné foto: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Som z Revúcej a študujem na Prvom slovenskom literárnom gymnáziu. Moje záľuby sú: šport - najradšej sa chodím lyžovať a v lete hrám volejbal, pes - cvičím nášho domáceho miláčika a chodím s ním na prechádzky, autá - autá sú môj život už od malička, nedávno k ním pribudli aj motorky a zaujíma ma rozvoj elektromobility na Slovensku.

Pridajte komentár