Elon Musk uvoľnil video s Modelom 3 vo verzii „kandidát na vydanie“

1

Ako sme vás už informovali, Tesla zahájila vo februári testovaciu výrobu Tesly Model 3. Malo sa jednať o tzv. beta verzie na testovanie, ktorých by sa malo vyrobiť odhadom okolo 100 kusov. Minulý týždeň sa však Elon Musk vyjadril, že kvalita Release Candidate (kandidát na vydanie) verzie je výrazne vyššia, ako tomu bolo v prípade Modelu S a Modelu X. To naznačovalo, že Model 3 je už v ďalšej, poslednej fáze vývoja, pred finálnym uvedením produkčnej verzie. A včera to Elon potvrdil uvoľnením krátkeho videozáznamu „prvej jazdy“ Modelu 3 vo verzii „release candidate“.

Videozáznam, pre istotu, zachytáva Teslu Model 3 v čiernej farbe za šera, pričom záznam má nízke rozlíšenie. Napriek tomu sa podarilo redaktorovi Electrek identifikovať rozdiely, v porovnaní s už dobre známou Alpha verziou. Nová verzia obsahuje kamery, ktoré sú integrované v prednom znaku, prednom nárazníku a na bočnom stĺpiku. A zmena sa zrejme dotkla aj kontroverznej prednej časti vozidla.

Zdá sa, že časť prednej „masky“ má ostrejšie línie. Avšak v kontexte so sveteľnými podmienkami, farby vozidla a nízkej kvality videa, je otázne, či sa nejedná len o optický klam. To už musí každý posúdiť sám. Každopádne, táto Tesla Model 3, na nás pôsobí trošku inak.

S určitosťou však môžeme povedať, že Tesla Model 3 z videozáznamu má fantastické zrýchlenie. Veď bodaj by aj nie, keď Tesla sľubuje u základnej verzie akceleráciu z 0 na 100 km/h pod 6 sekúnd. Tento model taktiež zrejme už definitívne potvrdzuje použitie mechanického systému kľučiek.

Aj naďalej budeme netrpezlivo očakávať nové videozáznamy či fotografie, ktoré potvrdia či vyvrátia spomínané dohady. Veď Tesla túto release candidate verziu nemôže skrývať až do oficiálneho predstavenia produkčnej verzie. 🙂

Zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: Elon Musk cez Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Klasika, prvé video nízkej kvality a za zlých svetelných podmienok, ale chápem, že to tak chceli. Nesmú ukázať všetko ale zase musia nabudiť ľudí, že niečo robia a Model 3 sa blíži. Toto má Elon dobre zmáknuté. Čo však trochu zamrzí, je fakt, že prvých 6-9 mesiacov do spustenia výroby bude k dispozícií len RWD pohon :(. To môže dosť záujemcov odradiť. Verzia Performance pri dobrej konštelácií hviezd tak možno do jedného roka. HUD zatiaľ nebol priamo potvrdený ani vyvrátený ale ak by náhodou bol, tak určite nie hneď v prvých kusoch, ktoré začnú schádzať z linky v júli. Max kapacita batérie 75kWh, čo by asi malo stačiť vzhľadom na nižšiu hmotnosť vozidla na slušný dojazd, Elon tvrdí, že väčšia batéria sa do auta nevojde, čo je podľa mňa blbosť, určite by vošla aj 80-85kWh avšak dojazd by bol väčší ako na Model S a tomu chcú zrejme zabrániť.

Pridajte komentár