K svojej vytúženej Tesle Model 3 sa dostanete už behom 5 minút

0

Ako sme vás už informovali, Tesla spustila vo februári testovaciu výrobu dlho očakávaného Modelu 3. Sériová výroba však začne až v júli 2017. Po rozbehnutí produkcie plánuje vyrábať 5 000 vozidiel týždenne, a to až do konca roka. Elon Musk nedávno prezradil detaily o dodávaní a preberaní nového modelu. Tento úkon by sa mal podľa neho výrazne zefektívniť.

Aktuálne môže trvať vybavovanie potrebnej byrokracie a oboznamovanie sa s funkciami a ovládaním Model S či Model X, aj niekoľko hodín. Pri Tesle Model 3 má celý tento proces trvať len 5 minút.

Elon Musk tiež prezradil, že Tesla nepotrebuje v blízkej budúcnosti investovať do obchodov Tesla Store a vytvárať zbytočne dopyt po novom modeli, ktorý je momentálne aj tak beznádejne vypredaný. Investovať vraj treba práve do procesu výroby a dodania áut. Z tohto dôvodu Tesla požiadala investorov o finančnú podporu vo výške 1,15 miliardy dolárov.

Inštruktážne videá a dokumentácia vopred

Ale ako chce automobilka dosiahnuť tak obrovský zlom v rýchlosti vybavovania? Plánuje investovať do inštruktážnych videí pre zákazníkov. No ako tvrdí samotný Musk: „Samozrejme platí, že najlepšie inštrukcie sú žiadne inštrukcie.“ Ovládanie Modelu 3 by malo byť tak jednoduché a prehľadné, že žiadne inštruktážne videá nebudú potrebné. Tie sa tak budú týkať len Modelu S a Modelu X.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 news: 75 kWh batéria, žiadny HUD systém a na začiatok ani AWD
Elon Musk uvoľnil video s Modelom 3 vo verzii „kandidát na vydanie“
Tesla Model 3 bude 10-krát bezpečnejšia ako súčasné automobily, tvrdí analytik

Stále je tu však otázka vybavovania „papierovačiek“. Tú Tesla vyriešila tak, že potrebnú dokumentáciu a formuláre doručí vopred. Poučený zákazník s vypísanými formulármi tak príde už na „hotové“. Je však otázne, či päť minút, ktoré sľubuje Elon Musk neboli myslené len obrazne. Ak to však trvalo aj niekoľko desiatok minút, bol by to rozhodne obrovský posun vpred.

Zdroj: electrek.cotesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pochádzam z Kysúc, konkrétne z pohraničnej obce Skalité. Po úspešnom absolvovaní gymnázia v Čadci som sa stal študentom žurnalistiky na Filozofickej fakulte Katolíckej Univerzity v Ružomberku. Záľubu v autách a motorkách som objavil už v rannom dectve. Podľa slov mojej mamy ma vždy lákalo všetko, čo malo motor a vrčalo. Preto dúfam, že sa vám budú páčiť moje články z kuchyne firmy Tesla.

Pridajte komentár