Tesla Model 3: Test funkcie automatického parkovania dopadol na výbornú | VIDEO

0

Youtuberi z kanála Now You Know otestovali funkčnosť automatického parkovania Tesly Model 3. Tá k tomu využíva ultrazvukové senzory systému Enhanced Autopilot. Túto pokročilú technológiu si môžete vychutnať v rámci videozáznamu.

Nie je tomu tak dávno, čo bolo automatické parkovanie vozidiel sci-fi. Pomerne nedávno sa však začala táto vyspelá technológia dostávať do prvých modelov. Jednalo sa však o drahé vlajkové lode ako Mercedes-Benz triedy S, BMW radu 7 či Tesla Model S.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vnútorný priestor Tesly Model 3: Ako sa v nej cíti 201 cm vysoký muž? | VIDEO
Vplyv aerodynamických krytov kolies na spotrebu Tesly Model 3 otestovaný v praxi!
Dojazd Tesly Model 3 otestovaný aj počas mrazivých podmienok. Aký pokles nastal?

Dospeli sme však do štádia, kedy sa funkcia automatického parkovania začína objavovať v prvých modeloch strednej triedy. A jedným z nich je aj Tesla Model 3. Hneď na úvod ale dodávame, že funkcia „Auto parking“ je dostupná v rámci príplatkového systému „Enhanced Autopilot„. Za 5 000 USD tak dostanete okrem možnosti automatického parkovania aj systémy automatického riadenia a udržiavania v jazdných pruhoch či funkciu Summon, ktorá umožňuje ovládať vozidlo na diaľku, a to prostredníctvom mobilnej aplikácie. To sa hodí pri parkovaní v stiesnených priestoroch.

Jednoduchá aktivácia a presné zaparkovanie

Ako máme možnosť vidieť, aktivácia funkcie „Auto parking“ je skutočne jednoduchá. Stačí dať spiatočku a stlačiť tlačidlo na centrálnom displeji. Vozidlo potom preberie pod kontrolu Autopilot, pričom ho zaparkuje presne do stredu voľného priestoru.

Sú situácie, v ktorých by ste vedeli využiť automatické parkovanie? Alebo je to pre vás zbytočnosť?

Zdroj: Now You Know/Youtube, titulná fotografia: motorauthority.com  

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár