Tesla Model 3: najnovšie fotografie interiéru

0

Po firemnej oslave spoločnosti Tesla Motors v San Jose, sa na internete objavili fotografie interiéru Modelu 3, ktorý bol na tejto akcii vystavený. Na prvý pohľad na nich zaujme nový volant.

V prípade pripravovaného elektromobilu Tesla Model 3, je zatiaľ najväčšou neznámou, podoba interiéru jeho produkčnej verzie. Už dávnejšie sa Elon Musk vyjadril, že interiér prototypu predstaveného v marci tohto roka, je len akousi víziou do budúcnosti. Vo finálnom vozidle sa budú podľa neho cítiť vodiči ako v kozmickej lodi. Pribudnúť by mal head-up displej a ovládanie pomocou gest. Vďaka tomu sa špekuluje o tom, že produkčná verzia nebude mať tradičnú prístrojovú dosku. Naopak, nevkusný displej zo stredového panela, by sa mal stať minulosťou.

tesla model 3 interier

Nová fotografia interiéru Modelu 3 z firemnej akcie Tesla Motors. Autor: Ryan Eager

Dojem z kozmickej lode by mal podľa Muska umocňovať aj nový volant. Ten z fotografií, tak však rozhodne nepôsobí. Každopádne sme boli prekvapení, ako nahradenie malého „futuristického“ volantu, prospelo celkovému pocity z interiéru. Nový volant tak môže byť „základom“, ktorý bude ešte obohatený „kozmickými“ prvkami. Alebo sa jedná len o náhradu, ktorá má zabezpečiť väčší komfort pri testovaní elektromobilu.

DOPLNENÉ: Pocit z kozmickej lode v Modeli 3 zrejme vyvolá rozšírená realita od Panasonicu

Na postranných ramenách volantu si je možné všimnúť 2 ovládacie prvky. Zrejme sa jedna o tlačidlá. A možno sú to mini-touchpady, ktorými sa bude dať listovať v rámci head-up displeja. Ale to by asi na pocit z kozmickej lode nestačilo. Nuž necháme sa prekvapiť. Čo iné nám ostáva.

Doplnené! Interiér Modelu 3 bude mať na starosti odborník z Volva

Na záver sa ešte pristavíme pri otvoroch ventilácie vzduchu. Ako je vidno na fotografiách, či už z marcového predstavenia alebo na tých najaktuálnejších, vo vozidle nie sú viditeľné žiadne vetracie otvory. Podľa vyjadrenia jedného z inžinierov Tesla Motors, Tesla Model 3 nebude mať tradičné výduchy. Špekuluje sa o unikátnom ventilačnom systéme s jedným centrálnym otvorom. Fotografie interiéru by tomu mohli nasvedčovať, pretože je pravdepodobné, že sa na nich nachádzali aj testovacie vozidlá a bez ventilačného systému by „to“ zrejme nešlo…

tesla model 3

Každopádne sme veľmi zvedaví, čo si predstavuje Elon Musk pod pojmom kozmický interiér. Začíname mať pocit, že to bude niečo na štýl už dobre známeho minimalizmu, doplneného o doposiaľ nevídanú technológiu head-up displeja. Veď predsa minimalizmus logicky dominuje aj v „jeho“ vesmírnej lodi SpaceX Dragon V2. Bol by pre vás takýto konceptu interiéru zaujímavý? Akú podobu interiéru Modelu 3 očakávate vy? Neváhajte a vyjadrite sa v diskusii pod článkom.

SpaceX Dragon V2 interier

Interiér vesmírnej lode SpaceX Dragon V2. Zdroj: SpaceX

Zdroj titulnej fotografie: Electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár