Kaufland spustil v SR nabíjacie stanice pre elektromobily

4

O rozvoj nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily na Slovensku sa tiež starajú známe siete odchodných domov. Jednou z nich je už aj spoločnosť Kaufland, ktorá v nedávnom období spustila svoje prvé nabíjacie stanice.

Jedným z faktorov, ktoré mnohých odrádzajú od kúpi elektromobilu, je ich pomerne zdĺhavé nabíjanie. Technológia v tomto smere neustále napreduje, avšak ešte stále to trvá podstatne dlhšie ako tankovanie konvenčných vozidiel. Preto je pozitívne, keď je možné počas nabíjania vykonávať nejaké produktívne či nevyhnutné činnosti.

Jednou z nich je aj nakupovanie, preto je možnosť nabíjania elektromobilu počas nakupovania prínosom. A po novom to bude možné aj v rámci vybraných prevádzok obchodných domov Kaufland.

Nedávno spustené nabíjacie stanice nájdu elektromobilisti na príslušných parkoviskách v Trnave na Trstínskej ceste a v Bratislave na Trnavskej ceste. Pri týchto prevádzkach sú pritom dostupné aj nabíjacie stanice pre elektrobicykle. Elektrobicykel je tiež možné nabiť aj pri Kauflande v Považskej Bystrici.

50 kW rýchlonabíjačky

Čo sa týka nabíjačiek pre automobily, ide o rýchlonabíjacie stanice ABB Terra 54. Ich súčasťou sú konektory CCS a CHAdeMO pre DC nabíjanie výkonom 50 kW a Type 2 pre AC nabíjanie výkonom 43 kW. Stanica umožňuje simultánne nabíjanie cez AC konektor a 1 z 2 DC konektorov. Pre zákazníkov je nabíjanie dostupné zdarma.

„Kaufland je, ako jedna z vedúcich spoločností na maloobchodnom trhu v Európe, zodpovedný za uvedomelé zaobchádzanie so životným prostredím a zdrojmi. Snažíme sa, aby sme sa nielen my, ale aj naši zákazníci, správali v súlade s princípmi trvalej udržateľnosti. Aj v rámci inštalácie nabíjacích staníc môžeme našim zákazníkom ukazovať, že existujú ekologickejšie a výhodnejšie spôsoby prepravy, ktoré šetria našu planétu,“ povedala Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Aj ďalšie obchodné siete

Kaufland nie je našťastie jedinou obchodnou sieťou, ktorá buduje na Slovensku nabíjacie stanice pre „vozidlá do zásuvky“. Billa u nás prevádzkuje 7, Lidl 3, McDonald chystá celkovo 18 a Alza minimálne 6 nabíjacích staníc. Nabíjačky nájdeme aj pri obchodných domoch Tesco, ich prevádzkovateľom je však Greenway.

Zdroj: Kaufland, titulná ilustračná fotografia: ČEZ 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenská firma začala s inštaláciou nabíjačiek v rámci lámp verejného osvetlenia
Na čerpačkách Shell vyrastie 500 ultra-nabíjačiek Ionity. Aj na Slovensku
Škoda vybuduje 7 000 nabíjacích bodov pre elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. tesco je cez GW samozrejme spoplatnene a Billa ponuka len moznost AC nabijania. Tym padom vyhrava Kaufland a Lidl a uvidime, ktory z nich bude mat dalsi stojan. Lidl ma totiz verejne dostupne len 2 QC a 1 AC.
    Kaufland hlasi, ze stojany pribudnu ku kazden zrekonstruovanej alebo novej predajni, tak sa nechame prekvapit.
    Lidl stagnuje, nic nerozsiruje a ich nabijacka v BA je casto pokazena, alebo ked nefunguje rampovy parkovaci system, vypnu hned aj nabijacku ! Kaufland nie, momentalne sa mi pozdava viac a viac tam aj dokazem nakupit.

Pridajte komentár