Nio prinesie do Európy elektromobil za menej ako 30 000 € aj konkurenta Modelu Y

5

Čínska prémiová „elektromobilka“ Nio už dlhšiu dobu avizuje 2 nové značky Alps, resp. Onvo a „Firefly“, ktoré sa zamerajú na cenovo dostupnejšie elektromobily. A aktuálne sa dozvedáme o plánoch týchto značiek pre Európu. Počíta sa pritom s modelom pod 30 000 € aj konkurentom Tesly Model Y.

„Lepší ako Model Y“

Nie tak dávno sme informovali o maskovanom elektromobile jazdiacom po čínskych cestách, na ktorom bol nápis „Lepší ako Model Y“. Podľa čínskych médií išlo o model s kódovým menom Alps DOM, ktorý navrhla spoločnosť Nio ako priameho konkurenta Tesly Model Y.

Krátko predtým šéf automobilky NIO adresoval záujemcom o Teslu Model Y odkaz, aby počkali na elektromobil od „Alps“, pretože bude lacnejší. Čínske médiá tiež už skôr uviedli, že tento model vyrástol na platforme NIO NT 3.0 a ponúkne pohon jednej nápravy aj oboch náprav, 60 aj 90-kWh batériu či technológiu výmenných batérií.

Následne sme sa dozvedeli, že konkurent Modelu Y od spoločnosti Nio bude niesť meno Onvo L60. A aktuálne CarNewsChina informuje, že o tomto modeli hovoril aj šéf spoločnosti Nio France Nicolas Vincelot v súvislosti s európskym trhom. Dozvedeli sme sa pritom, že na globálny trh bude uvedený koncom tohto roka a ponúkne 900-V elektrickú architektúru a či čip Snapdragon 8295.

Agentúra Reuters na základe slov šéfa Nio France píše, že nové značky spoločnosti Nio budú vhodnejšie pre potreby európskeho trhu. A podrobnosti o značke Onvo máme spoznať koncom tohto mesiaca.

„Firefly“ za cca 30 000 €

Dozvedáme sa tiež, že prvý elektromobil od ďalšej novej značky spoločnosti Nio, ktorá nesie kódové označenie Firefly, bude v Európe dostupný budúci rok. A to za cenu začínajúcu pod 30 000 €. Zaujímavé pritom je, že tento model bol navrhnutý výhradne pre Európu, bude mať výsuvné kľučky a ponúkne technológiu výmenných batérií. A špionážne zábery z Číny, kde sa bude model vyrábať, naznačujú, že pôjde o kompaktný crossover.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Xpeng G6 je v Európe lacnejší ako Tesla Model Y
Reálny dojazd cez 1 000 km dosiahlo Nio ET7 v ďalších troch testoch
Leapmotor T03 bude ako jeden z najlacnejších EV v Európe oficiálne predávať Stellantis
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Už vidím to „peklo“, ako chodia díleri od domu k domu, a snažia sa predať aspoň jeden elektromobil v tej zúfalej situácii ich prebytku! 🙂 ….

Pridajte komentár