Alza buduje v SR sieť nabíjacích staníc pre elektromobily. Prvá je už v prevádzke

3

Internetová spoločnosť Alza dnes uviedla do prevádzky svoju prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily na Slovensku. Do konca tohto roka má u nás vyrásť ďalších 5 nabíjačiek. Dlhodobejšie plány hovoria o nabíjacích staniciach pri všetkých pobočkách Alzy na Slovensku.

Prvá sprevádzkovaná „Alza-nabíjačka“ stojí pri bratislavskom showroome spoločnosti. Jedná sa o rýchlonabíjaciu stanicu Raption 50, ktorú Alza postavila v spolupráci so spoločnosťou Elexim. Tá je modulárna a umožňuje „vyskladať“ zostavu s 25 až 50 kW DC nabíjaním a 22 až 43 kW AC nabíjaním.

V Bratislave najvýkonnejšia verzia

Bratislavská nabíjačka disponuje najvyššími parametrami, a to CCS (50 kW DC), CHAdeMO (50 kW DC) a Type 2 (43 kW AC). Pri vybraných predajniach bude k dispozícii aj kompaktná AC nabíjacia stanica eVolve Smart, ktorá má dva 22 kW výstupy Type 2.

Ako sme už spomínali do konca roka 2018 by mala Alza uviesť do prevádzky ďalších 5 nabíjacích staníc. Jej konečným cieľom je mať nabíjačku pri každej slovenskej pobočke. Tých je u nás aktuálne 13.

alza nabijacie stanice elektromobily

Nabíjacia stanica Raption 50 pri bratislavskom showroome Alzy. Zdroj: Alza

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Alza si objednala 4 ťahače Tesla Semi a spustila predaj elektrického “prasaťa”
Dotácie na e-autá sa nepodarí vyčerpať. Ministerstvo zvažuje podporu nabíjačiek
Pri slovenských McDonaldoch vyrastie 18 nabíjacích staníc. Prvá je už v prevádzke

Alza na vlne elektromobility

Spoločnosť Alza je známa podporou elektromobility. Ako jediná spoločnosť široko ďaleko predáva elektrické automobily cez internet. A to napríklad elektromobily značiek Tesla, BMW, Nissan. V jej ponuke nájdeme aj exkluzívne elektromotocykle Zero a Čezeta. Vozidlo je možné objednať rovnako jednoducho ako hocaký iný tovar v eshope. Doma ho môžete mať už na druhý deň.

Zaujímavosťou je, že Alza si objednala 4 elektrické ťahače Tesla Semi, pričom už dnes využíva elektrickú dodávku slovenskej značky Voltia. Plánuje pritom postupnú elektrifikáciu svojho vozového parku. Jej majiteľ je fanúšikom značky Tesla, vlastní Model S.

Zdroj: Alza, titulný (ilustračný) obrázok: BMW/Alza

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Dobrý večer. To, čo čítam je ako nemiestny vtip, myslím o predaji Tesly. Na konci minulého roka som chcel kúpiť Teslu. Obrátil som sa na Alzu a po dvoch dňoch telefónovania som to vzdal. Nebolo toho kto by mi o tomto predaji vedel niečo povedať. Tých telefonátov a prepájaní bolo cca 10x (Slovensko, Česko). Nakoniec ma prepojili na nejakú Českú firmu,ktorá vyrába elektroniku. Hanba,hanba,hanba, hlavne, že Teslu vystavujú a už vtedy písali,že aj predávajú. Nakoniec som objednal a kúpil Teslu tradičným spôsobom. To sú moje skúsenosti s Alzou, páni a dámi by si mali vypočuť tie telefonáty,určite ich majú nahraté. Vivat obchodníci!!!

Pridajte komentár