Pri slovenských McDonaldoch vyrastie 18 nabíjacích staníc. Prvá je už v prevádzke

0

Včera bola uvedená prvá z celkovo 18 nabíjacích staníc, ktoré vyrastú na parkoviskách slovenskej siete občerstvovacích zariadení McDonald´s. Táto iniciatíva je súčasťou nadnárodného projektu, ktorý prinesie Slovensku ďalšie množstvo nabíjacích staníc. Kde všade a kedy sa dočkáme nových nabíjačiek?

18 nabíjacích staníc vznikne v rámci spoločného projektu spoločností ZSE a McDonald´s, pričom jeho mediálnym partnerom je koncern BMW Group. Prvá nabíjačka už stojí na parkovisku prevádzky McDonald´s v bratislavskom Lamači.

18 „McNabíjačiek“ po celom Slovensku

Nové nabíjacie stanice pokryjú západ, stred aj východ Slovenska. Na nové nabíjačky sa môžu tešiť elektromobilisti aj v Trnave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Zvolene, Banskej Bystrici, Prievidzi, Liptovskom Mikuláši, Martine, Košiciach a Prešove. Hotové by mali byť do konca tohto roka.

Bude sa jednať o rýchlonabíjacie stanice od ABB, ktoré podporujú nabíjanie prostredníctvom štandardných konektorov CCS (50 kW DC), CHAdeMO (50 kW DC) a Type 2 (43 kW AC). Pre nabíjateľné vozidlá budú vyhradené v rámci prevádzok po 2 parkovacie miesta.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Projekt CEUC prinesie Slovensku osem 350 kW nabíjacích staníc | MAPA
Greenway uvádza na Slovensku do prevádzky 5 nových rýchlonabíjacich staníc
9 projektov, ktoré prinesú Európe a Slovensku obrovský počet nabíjacích staníc

Ďalšie nabíjačky v rámci projektov EAST-E a FAST-E

Spomínané nabíjacie stanice budú postavené v rámci projektov EAST-E a FAST-E, ktorých koordinátorom pre Slovensko je spoločnosť ZSE. Vďaka projektu FAST-E vznikne celkovo 29 rýchlonabíjacích staníc na území Slovenskej a Českej republiky.

Ďalších 62 nabíjačiek vyrastie v rámci projektu EAST-E, a to na Slovensku, v Česku a Chorvátsku. Až 57 z nich bude pritom rýchlonabíjacích.

Zdroj: BMW Group

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár