Greenway uvádza na Slovensku do prevádzky 5 nových rýchlonabíjacich staníc

4

Sieť nabíjacích staníc na Slovensku sa dnes oficiálne rozšíri o 5 nových rýchlonabíjačiek. Na „svedomí“ ich má najväčší prevádzkovateľ nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily v SR, slovenská spoločnosť Greenway.

Na nové nabíjacie stanice sa môžeme tešiť vo Voderadoch, Malackách, Kútoch, Púchove a Žiline. Dočkáme sa tak posilnenia nabíjacej infraštruktúry na úseku D1 medzi Bratislavou a Žilinou, ako aj D2 na ceste z Bratislavy do Českej republiky.

Presné lokality nabíjacích staníc

Tri z týchto nabíjačiek budú dostupné v rámci obchodných domov Tesco, a to v Žiline, Púchove a Malackách. Vo Voderadoch nájdeme rýchlonabíjaciu stanicu Greenway pri známom outlet centre a v Kútoch pri Motoreste u Janíčkov. Nie je preto prekvapením, že partnermi projektu sú Tesco Stores SR, One Fashion Outlet a Motorest u Janíčkov.

nabijacie stanice greenway

Špecifikácie nabíjacích staníc

Podľa informácií portálu Nabky budú nové nabíjacie stanice zrejme disponovať výkonom 50 kW v rámci DC nabíjania cez CCS a CHAdeMO konektory a 43 kW v rámci AC nabíjania prostredníctvom Type 2. Tieto špecifikácie sú dnes rýchlonabíjacím štandardom. Pravdepodobne sa tak ešte nedočkáme ani jednej sľúbenej ultra-nabíjačky s výkonom 150 až 350 kW.

DOPLNENÉ! V Žiline, Voderadoch a Kútoch sa nachádzajú nabíjacie stanice s výkonom 50 kW (DC) a 22 kW (AC). Nabíjačky v Púchove disponujú výkonom 44 kW (DC) a 43 kW (AC). Stanice v Žiline a Púchove budú spustené o niečo neskôr, a to 30. apríla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Skvelý nápad Telekomu! Svoje rozvodné skrine premení na nabíjacie stanice
9 projektov, ktoré prinesú Európe a Slovensku obrovský počet nabíjacích staníc
Novela zákona o energetike významne uľahčuje výstavbu nabíjacích staníc na Slovensku

Aktualizovaný cenník

Spoločnosť Greenway má od 1. apríla aj nový cenník s novým systémom spoplatňovania nabíjania. Program One s minútovou tarifikáciou (1 min DC/0,13 €) a poplatkom za prístup (5 € každých začatých 45 min) bol doplnený nový program Energia.

V rámci programu Energia sa účtuje nabíjanie podľa množstva energie. Za 1 kWh zaplatí zákazník 0,45 €. Po prekročení 45 minút nabíjania sa začne navyše účtovať poplatok 0,10 € za minútu.

Zdroje: Hybrid, Greenway, titulná (ilustračná) fotografia: gofast.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Ludia si neuvedomuju, ze nabijat si vacsinou budu ludia hlavne cez noc doma pomalym a lacnym nabijanim. Nehovoriac o zadarmo nabijackach pri Billa, Lidl, Kaufland atd. Komercne rychlonabijacky vyuzijete len pri dlhych cestach, alebo na doplnenie kvoli dojazdu. Inak, ked prepocitate cenu za kWH pri rychlonabijani na litre paliva, tak vam vide priblizne rovnaka spotreba ako s benzinom. Takze tak asi co sa tyka ultradrahosti…

Pridajte komentár