Greenway uvádza na Slovensku do prevádzky 5 nových rýchlonabíjacich staníc

3

Sieť nabíjacích staníc na Slovensku sa dnes oficiálne rozšíri o 5 nových rýchlonabíjačiek. Na „svedomí“ ich má najväčší prevádzkovateľ nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily v SR, slovenská spoločnosť Greenway.

Na nové nabíjacie stanice sa môžeme tešiť vo Voderadoch, Malackách, Kútoch, Púchove a Žiline. Dočkáme sa tak posilnenia nabíjacej infraštruktúry na úseku D1 medzi Bratislavou a Žilinou, ako aj D2 na ceste z Bratislavy do Českej republiky.

Presné lokality nabíjacích staníc

Tri z týchto nabíjačiek budú dostupné v rámci obchodných domov Tesco, a to v Žiline, Púchove a Malackách. Vo Voderadoch nájdeme rýchlonabíjaciu stanicu Greenway pri známom outlet centre a v Kútoch pri Motoreste u Janíčkov. Nie je preto prekvapením, že partnermi projektu sú Tesco Stores SR, One Fashion Outlet a Motorest u Janíčkov.

nabijacie stanice greenway

Špecifikácie nabíjacích staníc

Podľa informácií portálu Nabky budú nové nabíjacie stanice zrejme disponovať výkonom 50 kW v rámci DC nabíjania cez CCS a CHAdeMO konektory a 43 kW v rámci AC nabíjania prostredníctvom Type 2. Tieto špecifikácie sú dnes rýchlonabíjacím štandardom. Pravdepodobne sa tak ešte nedočkáme ani jednej sľúbenej ultra-nabíjačky s výkonom 150 až 350 kW.

DOPLNENÉ! V Žiline, Voderadoch a Kútoch sa nachádzajú nabíjacie stanice s výkonom 50 kW (DC) a 22 kW (AC). Nabíjačky v Púchove disponujú výkonom 44 kW (DC) a 43 kW (AC). Stanice v Žiline a Púchove budú spustené o niečo neskôr, a to 30. apríla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Skvelý nápad Telekomu! Svoje rozvodné skrine premení na nabíjacie stanice
9 projektov, ktoré prinesú Európe a Slovensku obrovský počet nabíjacích staníc
Novela zákona o energetike významne uľahčuje výstavbu nabíjacích staníc na Slovensku

Aktualizovaný cenník

Spoločnosť Greenway má od 1. apríla aj nový cenník s novým systémom spoplatňovania nabíjania. Program One s minútovou tarifikáciou (1 min DC/0,13 €) a poplatkom za prístup (5 € každých začatých 45 min) bol doplnený nový program Energia.

V rámci programu Energia sa účtuje nabíjanie podľa množstva energie. Za 1 kWh zaplatí zákazník 0,45 €. Po prekročení 45 minút nabíjania sa začne navyše účtovať poplatok 0,10 € za minútu.

Zdroje: Hybrid, Greenway, titulná (ilustračná) fotografia: gofast.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár