Billa má na Slovensku 7 bezplatných nabíjacích staníc. Plánuje ďalšie

0

Billa buduje pri svojich obchodných domoch na Slovensku nabíjacie stanice pre elektromobily. Minulý rok spustila prvé dve. Tento rok ďalších päť. V pláne má pritom výstavbu ďalších.

Prvé dve nabíjacie stanice spoločnosti Billa boli v rámci slovenskej siete vybudované na Bajkalskej ulici v Bratislave a v Žiari nad Hronom na ulici Andreja Kmeťa. V januári tohto roka zverejnila spoločnosť výzvu ohľadom nových nabíjacích staníc.

V rámci nej mohli zákazníci zasielať tipy na lokality prevádzok Billa, kde by si želali vybudovanie ďalších nabíjačiek pre elektromobily. Na základe ich podnetov potom vyrástli nové nabíjacie stanice v Záhorskej Bystrici, Veľkom Mederi, Senci, Galante a v Malackách.

Spoločnosť dodáva, že tieto podnety zohľadní aj pri budovaní ďalších nabíjačiek. Tentokrát však najmä v rámci miest stredného a východné Slovenska. Sme radi, že Billa začína zohľadňovať aj lokálne hľadisko, vďaka čomu budú pokryté všetky regióny SR.

Potešiteľná je aj to, že nabíjacie stanice sú k dispozícii pre zákazníkov zdarma. Rovnako ako systém Plug&Charge, vďaka ktorému nie je nutná žiadna autentifikácia. Jednoducho pripojíte svoj elektromobil alebo plug-in hybrid na nabíjačku a nabíjate.

2 x 22 kW (AC)

Nabíjacie stanice dokážu naraz nabíjať 2 vozidlá, a to výkon 22 kW (AC) prostredníctvom Type 2 kábla. Elektrifikovaní zákazníci majú pritom k dispozícii 2 vyhradené, farebne a logom odlíšené parkovacie miesta. Tie sú navyše označené tabuľou „Jazdíte na zeleno? Tu si môžete dobiť svoj elektromobil“.

Ďalšie nabíjacie siete obchodníkov v SR

Billa nie je našťastie jedinou obchodnou sieťou, ktorá buduje na Slovensku nabíjacie stanice pre elektromobily. Lidl u nás prevádzkuje 3, McDonald chystá celkovo 18 a Alza minimálne 6 nabíjacích staníc. Nabíjačky nájdeme aj pri obchodných domoch Tesco, ich prevádzkovateľom je však Greenway. Taktiež sa dočkáme ultra-nabíjačiek siete Ionity, ktoré vyrastú pri „čerpačkách“ Shell.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ministerstvo hospodárstva SR zadotuje nabíjačky a zvýhodní elektromobily
V Košiciach chystajú zdieľanie elektromobilov, ktoré si možno vyrobíme v SR
Slovenský Greenway vybuduje 850 nabíjacích staníc v strednej a východnej Európe

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Billa

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár