Menšia elektrická Škoda a „záhadná“ Tesla Model 3 sa testujú na cestách

4

Aktuálne sa objavili zaujímavé zábery z ciest, na ktorých má byť chystané menšie elektrické SUV Škoda Elroq a na ktorých vidíme Teslu Model 3 „Highland“ s kamerovými rošádami a bez spätných zrkadiel.

Škoda Elroq by mohla byť blízko

Automobilka Škoda približne pred rokom informovala, že svoje portfólio elektromobilov rozšíri o 4 modely. Prvým z nich s najväčšou pravdepodobnosťou bude SUV Škoda Elroq, ktoré sa zaradí pod model Enyaq. A aktuálne viaceré médiá, napr. Insideevs, zverejnili fotografie maskovaného vozidla jazdiaceho po bežných cestách, ktoré má byť modelom Elroq.

Išlo by tak o ďalšie náznaky, že tento model je už blízko. Ešte v decembri 2023 časopis Škodovácký odborář zverejnil správu, že v tej dobe zišlo z produkčnej linky prvé vozidlo Škoda Elroq. Malo ísť pritom o vozidlo z tzv. overovacej série.

Škoda už skôr uviedla, že Elroq bude 4,5-m dlhým elektrickým nástupcom modelu Karoq, ktorý ponesie nový dizajnový jazyk značky „Modern Solid“ a ktorý zažije svetovú premiéru v tomto roku. V porovnaní s Karoqom tak bude Elroq cca o 11 cm dlhší a v porovnaní s modelom Enyaq o 18,5 cm kratší.

„Záhadná“ Tesla Model 3

Ďalšou zaujímavosťou na cestách je modernizovaná Tesla Model 3 „Highland“ s novým rozmiestnením kamier a bez spätných zrkadiel. Zábery tohto vozidla zachytené v Palo Alto zverejnil používateľ siete X
Nic Cruz Patane.

Otázkou pritom je, čo to znamená. Podľa portálu Electrek je jednou z hlavných teórií, že Tesla testuje novú konfiguráciu kamerového systému pre nové verzie svojich súčasných modelov alebo pre úplne nové modely. Tesla pritom chystá elektromobily novej generácie – menšie a cenovo dostupnejšie osobné vozidlo „Model 2„, ktoré sa zaradí pod modely 3 a Y, ako aj vozidlo určené špeciálne pre robotaxi.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrická Škoda Epiq bude stáť od 25 000 € a ponúkne dojazd až 400+ km
Tesla mení a urýchľuje stratégiu ohľadom lacnejších elektromobilov
Elektromobil Škoda za 20 000 € je stále v pláne. Skúmajú sa možnosti
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Elroq bude asi tiež príliž drahý na masovejšie rozšírenie, tak ako Enyaq. To už len zrejme Číňania budú tí, ktorí to rozbehnú masovo. Uvidíme, však pán Bakša.

  2. Ja som presvedčený, že predražené sú všetky autá! Napríklad, keď prišiel 2016/2017 Kodiaq, začínal na cene 21.500 ! Kde začína Kodiaq II dnes?! Žiadna lacnejšia verzia, a ceny rovno od 42.000 !!! V EU sú škaredo predražené všetky elektromobily! Zatiaľ sa nenašiel nik, kto by rozťal Gordický uzol ……

  3. Čo je to „predražené“ ? Drahé sú, ale predávajú sa ako teplé dubčekove (kto si ich ešte pamätá?) rožky :-). Pod oknami nám pribudne každých pár týždňov nové auto za minimálne 40 tisíc. Tak prečo by ich zlacňovali?

    • To nič nemení na mojom tvrdení, že sú predražené, aj keď sa predávajú! Chýba hodnota za peniaze. Ľudia sú takíííííí !

      P.S. Dubčekove rožky boli skvelé! 🙂 Dnešné pečivo je u nás z pšenice, ktorá možno má veľké výnosy, ale nie takú chuť, ako mali tie Dubčekove rožky a vtedajšie pečivo a chleba !!! Pečenie pripomína skôr „výrobu pečených kurčiat“ ala Tricatel z filmu Krídelko alebo stehienko?, ako klasické pečenie! 🙂 …..

Pridajte komentár