BMW chystá 25 nových e-áut. 12 z nich bude plne elektrických

2

Koncern BMW plánuje 25 nových elektrifikovaných modelov do roku 2025. A to 12 elektromobilov a 13 plug-in hybridov. Aké modely môžeme očakávať?

Nedávno sme informovali, že minimálne časť akcionárov BMW si žiada väčšiu elektrickú ofenzívu. „Roadmapa“ BMW (zdroj: Insideevs) naznačuje, že sa jej dočkajú. Avšak musia byť trpezliví.

BMW ponúklo svoj prvý novodobý sériový elektromobil na pomery priemyslu relatívne skoro. A to v roku 2013. Bol a ešte stále ním je mestský hatchback BMW i3. O rok neskôr prišiel na trh športový plug-in hybrid BMW i8, ktorý predznamenal smerovanie BMW z hľadiska elektrifikácie. Bavorská automobilka sa totiž potom zamerala na plug-in hybridy, keď elektrifikovala väčšinu svojich modelových radov.

Do roku 2021 4 nové elektromobily

Aktuálne však už BMW testuje 3 elektromobily, ktoré prídu na trh do roku 2021. Budúci rok sa dočkáme plne elektrickej verzie SUV strednej triedy X3 s označením BMW iX3. O rok na to prídu na trh 2 modely.

A to sedan strednej triedy BMW i4, ktorý bude do značenej miery vychádzať z radu 4 a od základov nového veľkého SUV BMW iNext. Tieto modely pritom ponúknu dojazd 400+ až 600+ km podľa cyklu WLTP. Zabudnúť však nemôžeme ani na najbližší koncernový elektromobil, ktorým bude MINI Cooper S E. Ten by mal byť predstavený v 2. polovici tohto roka.

BMW iX3 bude podporovať nabíjanie výkonom 150 kW. Od BMW i4 môžeme očakávať veľmi dobrú jazdnú dynamiku, veď z 0 na 100 km/h zrýchli pod 4 sekundy. Jeho max. rýchlosť má byť obmedzená na 200 km/h. BMW iNext bude prvým modelom, ktorý vyrastie na úplne novej modulárnej platforme.

Ďalších 8 elektromobilov a množstvo plug-in hybridov

Ako máme možnosť vidieť na nasledujúcej „Roadmape“, po spomínaných modeloch sa dočkáme do roku 2025 ešte ďalších 8 elektromobilov. Jedným z nich by pritom mohlo byť „cenovo dostupný“ model, vyvinutý spoločne s automobilkou Mercedes-Benz. Taktiež sa špekuluje o plne elektrickom nástupcovi BMW i8.

bmw elektromobily plug-in hybridy

Zdroj: BMW cez Insideevs

Ešte tento rok sa dočkáme nových či vylepšených plug-in hybridných modelov radu 2, 3, 5, 7, X3 a X5. Roadmapa pritom ukazuje, že od roku 2021 má BMW v pláne ďalších 10 plug-in hybridov. Dá sa však očakávať, že v prípade väčšiny z nich pôjde o nové generácie existujúcich modelov.

Zdroj titulnej fotografie: BMW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Porsche a BMW spustili nabíjaciu stanicu, ktorá zabezpečí 100 km dojazd za 3 min
Top Gear test: „Tesla Model 3 Performance je lepšia ako BMW M3“
Audi robí upgrade svojich e-mobility plánov. Ponúkne až 20 elektromobilov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Úžasné a kde na to vezmou baterky? VW má už teď zásadní problémy se získánim baterií a s dodavatelama. Proč BMW nemluví o tom kdy začne stavět vlastní Gigatovárny, protože bez nich jsou namydlený. Ale co, oni možná ani nechtěj vyrábět zas tak moc elektroaut :)))) Nemluvě o sítích integrovaných nabíječek že. :)))

  2. Akcionáři jsou naštvaný a chtěli by Haralda Krugera vyměnit za někoho kdo jim konečně dodá Tesla zabijáka. Harald to brzdí a sázel jen na nemastný neslaný hybridy.

Pridajte komentár