BMW odhalilo svoje prvé elektrické SUV s označením iX3 | Peking 2018

0

Automobilka BMW predstavila na autosalóne v Pekingu svoje prvé elektrické SUV BMW iX3. Jedná sa síce o štúdiu, ale tá ma veľmi blízko sériovému modelu, keďže do výroby pôjde zrejme už budúci rok.

BMW iX3 vychádza z modelu X3, ktorý je prvým vozidlom značky s flexibilnou architektúrou. Tá umožňuje použitie rôznych druhov pohonu. Na prvým pohľad sa od svojho spaľovacieho súrodenca líši uzatvorenými obličkami masky, modrými linkami, špeciálnym logom vpredu a po bokoch, difúzorom na zadnom nárazníku a aerodynamickými diskami kolies.

Nová generácia elektrického pohonu

Štúdia BMW iX3 je vybavená novým elektrickým pohonom BMW eDrive 5. generácie. Jej hlavným benefitom je integrácia elektrického motora, prevodovky a príslušnej elektroniky do jedného celku. Nová je aj batéria, ktorá má vyšší výkon.

Vylepšenia pohonu sa prejavujú najmä v oblasti dojazdu, priebehu výkonu, hmotnosti a flexibility. Nové elektromotory neobsahujú žiadne vzácne materiály, tým pádom nebude automobilka závislá od ich dostupnosti.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
SUV-sedan od Mercedes-Maybach je zrejme najluxusnejším elektromobilom sveta
Výroba Tesly Model Y by mala začať už budúci rok, tvrdia hneď dva zdroje
Porsche predstavilo krásny koncept elektrického crossoveru. Sen aktívnych ľudí?

BMW iX3 – špecifikácie

Piata generácia elektromotora určeného pre BMW iX3 disponuje výkonom 200 kW (270 k). Batérie vozidla má kapacitu 70 kWh, pričom dokáže zabezpečiť elektromobilu dojazd až 400 km (WLTP). V staršom cykle NEDC to znamená cca 500 km, čo je vzhľadom na kapacitu batérie veľmi slušný dojazd.

Nová riadiaca jednotka batérie umožňuje vysokorýchlostné nabíjanie výkonom 150 kW. Vďaka novej generácii nabíjacích staníc, napríklad tých zo siete Ionity, nabijete BMW iX3 za 30 minút.

Zdroj: BMW Group

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár