BMW testuje 3 nové elektromobily. Spoznali sme aj ich dojazd

0

BMW aktuálne testuje 3 prototypy svojich budúcich elektromobilov na okraji severného polárneho kruhu. A to konkrétne modely BMW iX3, BMW i4 a BMW iNext. Automobilka nám tiež prezradila niektoré ich kľúčové parametre, vrátane dojazdu.

V rámci e-áut dominujú súčasnému portfóliu BMW plug-in hybridné modely. To sa však začne postupne meniť s príchodom prvých nových plne elektrických modelov. A to od budúceho roku.

Nie je preto prekvapením, že BMW už testuje pokročilé prototypy v rôznorodých podmienkach. Aktuálne sa tak deje v severskom skúšobnom centre vo švédskom meste Arjeplog. To sa pritom nachádza na okraji severného polárneho kruhu.

Kompaktné SUV BMW iX3, sedan strednej triedy BMW i4 a veľké vlajkové SUV BMW iNext tu podstupujú kľúčovú fázu rozsiahleho testovania. To sa zameriava predovšetkým na prácu komponentov pohonu, podvozka a odpruženia v extrémne chladných podmienkach.

BMW iX3

Prvým z trojice testovaných elektromobilov, ktorý sa dostane do predaja, bude elektrické SUV strednej triedy BMW iX3. Stane sa tak budúci rok. Vychádza z dnes už dobre známej 3. generácie modelu X3. V jeho útrobách sa však nachádza úplne nový elektrický pohon 5. generácie.

BMW aktuálne hovorí, že vozidlo ponúkne dojazd cez 400 km, a to podľa metodiky WLTP. Batéria vozidla bude pritom podporovať rýchlonabíjanie výkonom 150 kW, rovnako ako konkurenčné Audi e-tron. Vyrábať sa bude v Číne v rámci nemecko-čínskeho podniku BMW Brilliance Automotive. Odtiaľ sa bude distribuovať na globálny trh.

BMW i4

4-dverové kupé BMW i4 by sa mohlo postaviť úspešnej Tesle Model 3. A to aj vďaka pohonnému systému, ktorý dokáže zabezpečiť dojazd až cez 600 km (WLTP). Vozidlo má pritom ponúknuť športové jazdné vlastnosti, ktorých dôkazom je zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 4 sekundy. Maximálna rýchlosť elektromobilu, ktorý sa začne vyrábať v Mníchove v roku 2021 je 200 km/h.

BMW iNext

Veľké luxusné SUV BMW iNext vyrástlo na novej modulárnej platforme. Bude prvým elektromobilom, ktorý je stelesnením stratégie NUMBER ONE > NEXT, ktorá prepája elektrický pohon, autonómnu jazdu, konektivitu a pokročilé služby. Vozidlo má ponúknuť dojazd do 600 km (WLTP) a autonómne riadenie 3. úrovne. Vyrábať sa bude v nemeckom Dingolfingu, a to od roku 2021.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): BMW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW i4: Množstvo noviniek o elektrickom sedane strednej triedy
Elektrifikácia sa dotkne aj športových modelov radu BMW M. Čo vy na to?
Pamätáte sa? BMW predstavilo predchodcu elektromobilu i3 pred 27 rokmi

Share.

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár

 Staňte sa fanúšikom

Odber noviniek (raz za týžden)

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

 

Odoslané!