Kia poodhalila viac z nových modelov EV3 a EV6

0

Kia po nedávnych prvých foto-upútavkách na úplne nové kompaktné elektrické SUV Kia EV3 aktuálne zverejnila prvú video-upútavku. A poodhalila aj „novú Kiu EV6“, ktorá by mala okrem iného ponúknuť aj vyšší dojazd.

Automobilka Kia chystá úplne nové elektromobily EV2, EV3, EV4 či EV5, avšak nezabúda ani na staršie modely, ktoré modernizuje. A na základe aktuálnych upútaviek získavame opäť o niečo lepšiu predstavu ohľadom úplne nového modelu EV3 a modernizovaného modelu EV6.

Kia EV3 sa blíži

Kia pred pár dňami zverejnila prvé upútavky na sériový model Kia EV3, ktorý označila ako kompaktné SUV. Uviedla pritom nasledovné:

„Model EV3 je pripravený rozšíriť ponuku elektromobilov Kia a poskytnúť zákazníkom zážitok z vlajkových modelov značky v rámci segmentu kompaktných SUV, ako aj urýchliť globálny prechod na elektromobily tým, že poskytne dostupnejšie riešenie pre zákazníkov zvažujúcich prechod k elektromobilite.“

A dnes zverejnila video-upútavku, ktorá poodhalila dizajn elektromobilu Kia EV3 ešte o niečo viac. Tá je pritom predzvesťou premiéry vozidla, ktorá sa uskutoční 23. mája.

„Nová Kia EV6“

Kórejská značka pred niekoľkými dňami zverejnila aj prvé upútavky na „novú Kiu EV6„. S najväčšou pravdepodobnosťou pritom pôjde o modernizovaný model, ktorý prinesie aj facelift, a to minimálne prednej a zadnej časti vozidla.

kia ev6 2024

Zdroj: Kia

Dá sa tiež predpokladať, že modernizácia elektrického crossoveru Kia EV6 prebehne po vzore koncernového bratranca Hyundai Ioniq 5. Jeho nedávna modernizácia pritom priniesla kapacitne väčšiu batériu, vyšší dojazd, jemný facelift, ľahké úpravy interiéru, zdokonalený komfort, lepšiu bezpečnosť či upgrade ovládania, infotainmentu a celkovo softvéru.

kia ev6 2024

Zdroj: Kia

Vynovený Ioniq 5 dostal napr. „batériu 4. generácie“, ktorá ponúka vyššiu energetickú hustotu a kapacitu (84 namiesto 77,4 kWh). Aj vďaka tomu podľa Hyundaiu vzrástol dojazd nešpecifikovanej verzie s pohonom zadnej nápravy zo 458 na 485 km (zrejme podľa juhokórejského test. cyklu, ktorý by mal byť ešte „prísnejší“ ako cyklus EPA).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia EV5 je v predaji na prvom trhu. O čínskej cene môžeme len snívať
Hyundai zmodernizoval Ioniq 5. Ponúka napr. vyšší dojazd či komfort
Kia chystá ešte menší a lacnejší elektromobil EV2. Vyrábať sa má na Slovensku
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár