Z elektrického crossoveru od VW za 18 000 € sa zrejme vykľuje úplne iný elektromobil

4

Nie je tomu dávno, čo Bloomberg informoval, že podľa jeho zdrojov blízkych automobilke Volkswagen, chystá nemecký výrobca malý elektrický crossover za 18 000 €, o čom sme vás informovali aj v našom článku. Viceprezident VW Severná Amerika aktuálne tvrdí, že informácie Bloombergu sa vzťahovali k inému elektromobilu.

Portál Insideevs mal možnosť vyspovedať Matta Rennu, viceprezidenta spoločnosti Volkswagen Severná Amerika, ktorý bol v minulosti aj produktovým manažérom Tesly. A tak jedna z otázok sa nemohla vyhnúť ani údajne pripravovanému elektrickému crossoveru s prijateľnou cenovkou, ktorý mediálne „obletel“ celý svet.

Najskôr si pripomeňme najpodstatnejšie informácie, ktoré sa spomínali v prípade tohto elektromobilu. Ten mal údajne doplniť novo vznikajúcu rodinu elektromobilov Volkswagen ID. Pritom mal byť základným modelom, spadajúcim do segmentu B.

Bloomberg ho dokonca označil ako konkurenta Tesly. V prípade tohto malého elektrického crossoveru spomínal aj veľký objem produkcie, a to 200 000 ks ročne a uvedenie na trh v roku 2020.

Z crossoveru zrejme e-up 2

Matt Renna všetky tieto informácie teraz zrejme uvádza na pravú mieru. Podľa neho sa „príbeh“ Bloombergu vzťahuje k novej generácii modelu Volkswagen e-up. Tým pádom sme získali nové informácie o avizovanej novinke. E-up 2 však nebude zrejme patriť do rodiny ID, keďže by nemal vyrásť na novej platforme MEB.

Volkswagen e-up 2 pritom príde na trh po boku koncernových súrodencov Škoda e-Citigo a SEAT e-Mii (nepotvrdené názvy). V prípade elektrickej Škodovky sa pritom objavilo viacero konkrétnych (neoficiálnych) informácií, ktoré by sa mali v prípade ich pravdivosti vzťahovať aj na koncernové dvojičky.

Prvá elektrická Škoda by mala mať základný dojazd 270 až 300 km, pričom sa spomínajú aj ďalšie 2 varianty s vyšším dojazdom a výkonom. Škoda v prípade tohto modelu údajne navrhuje cenu okolo 19 000 €. Nepredpokladáme však, že Škoda bude drahšia ako VW. Takže uvidíme. Viac info o Škode e-Citigo…

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volkswagen výrazne znížil cenu svojho elektrického modelu e-up
VW Group plánuje 50 elektromobilov do 7 rokov. Bude to stáť 44 miliárd €
Za nízkymi cenami elektromobilov VW by mohlo stáť 50 miliónov rezervovaných batérií

Zdroj titulnej fotografie: VW

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. E-up stal okolo 25 as dodatociou to bolo okolo 20. Dojazd bol papierovy okolo 160 a musim povedat ze nakolko som mal moznost ho skusat tak uz po 40 km som mal pocit ze viac ako 100 neprejde..devinska-centrum ba-devinska nieco po dialnici, nieco cez kopec…a z dojazdu 160 ostal 40…naco si kupit nieco take za 25tis?

Pridajte komentár