VW Group plánuje 50 elektromobilov do 7 rokov. Bude to stáť 44 miliárd €

0

Koncern Volkswagen Group minulý rok oznámil významné investície do elektromobility, autonómnych vozidiel a konektivity. Napriek tomu, že sa jednalo o najvyššiu oznámenú sumu v priemysle, koncern nedávno odsúhlasil navýšenie kapitálu, a to celkovo na 44 miliárd €, ktoré preinvestuje do roku 2023. Čo to prinesie spotrebiteľom?

Volkswagen aktuálne tvrdí, že v priebehu niekoľkých rokov by mohol vyrobiť neuveriteľných 15 miliónov elektrických vozidiel. Všetky majú pritom vyrásť na špecializovanej modulárnej platforme pre elektromobily, MEB.

O naplnenie týchto plánov sa má postarať 50 modelov naprieč všetkými značkami koncernu. Volkswagen doteraz oficiálne potvrdil 4 nové modely, pričom zdroj blízky automobilke hovorí o ďalších dvoch. Škoda chystá 5 elektromobilov, Audi viac ako 10, Porsche zrejme okolo 5. V prípade Seatu sa spomínajú zatiaľ 2 modely. To však nebude od spomínaných značiek určite všetko, pričom nejakým elektromobilom určite prispejú aj menšie koncernové značky.

„Elektrická“ aliancia s Fordom

Nie je to dávno, čo sme vás informovali o možnej spolupráci automobilových gigantov VW a Ford na elektrických a autonómnych vozidlách. Šéf VW Herbert Diess aktuálne hovorí, že dúfa v dosiahnutie dohody ohľadom vytvorenia aliancie do konca tohto roka.

Prvotná dohoda by sa mala týkať vývoja a výroby komerčných vozidiel. Dodáva, že VW sa nechystá odkúpiť podiel v americkej automobilke. „Naše spoločnosti sa vzájomne veľmi dobre dopĺňajú pokiaľ ide produkty a regióny. Z našej spolupráce by mohla vzísť napríklad nová generácia pickupu Amarok či ďalšie SUV-éčka,“ uzatvára Diess.

Rovnaká linka, rôzne značky

Volkswagen Group plánuje zvýšiť produktivitu svojich závodov o 30 %, a to do roku 2025. Dosiahnuť to chce tým, že bude vyrábať viac vozidiel rôznych značiek na rovnakej produkčnej linke. To by malo zabezpečiť zníženie kapitálových výdavkov v automobilovej divízii koncernu na 6 % z príjmov.

Závody VW v Zwickau, Emdene a Hannoveri sa majú podľa Diessa premeniť na továrne, v ktorých sa budú produkovať elektromobily. Najväčšou by mala byť tá v Zwickau, s kapacitou 330 000 áut ročne.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW údajne chystá elektrický crossover za 18 000 €, ako aj sedan a kombi
Za nízkymi cenami elektromobilov VW by mohlo stáť 50 miliónov rezervovaných batérií
Šéf VW: “Naše elektromobily budú dobré ako Tesly a o polovicu lacnejšie”

Zdroj: Autonews, titulná fotografia: VW

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár