VW predstavil platformu, na ktorej vznikne 27 koncernových elektromobilov

0

Koncern Volkswagen Group dnes predstavil svetu platformu pre elektromobily, na ktorej vyrastie do roku 2022 až 27 modelov. Tie majú byť atraktívne a zároveň cenovo dostupné. Zároveň odštartoval kampaň „Electric for all“ pre masovejší prechod k elektromobilite.

Volkswagen Group už pomerne dlho rozpráva o platforme MEB, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre elektromobily koncernových značiek VW, Škoda, Seat a Audi. A práve dnes ju oficiálne predstavil svetu. Platforma je modulárna, čo umožňuje lacnejší vývoj a výrobu elektromobilov rôznych segmentov a špecifikácií.

Ako prechod od „Chrobáka“ ku Golfu

Člen predstavenstva značky pre elektromobilitu, Thomas Ulbrich, hovorí: „Projekt vývoja platformy MEB je jedným z najdôležitejších v histórii Volkswagenu. Jedná sa o technologický medzník podobný prechodu z modelu Beetle na Golf.“ Platforma má byť kľúčom k „elektrickému vozidlu pre všetkých“. Z tejto základnej myšlienky bol pritom odvodený názov kampane „Electric for all“.

Atraktívne autá za dostupné ceny

V rámci kampane „Electric for all“ VW Group sľubuje sprístupnenie inovatívnych technológii množstvu zákazníkov. A práve platforma MEB má byť cestou k atraktívnemu elektrickému vozidlu pre všetkých. Má umožniť doposiaľ nedosiahnuteľný pomer medzi cenou a službami a urobiť z elektromobilu bestseller.

Veľkolepé „čísla“

VW Group prezentovalo v rámci novej kampane množstvo zaujímavých čísel vzťahujúcich sa k oblasti elektromobility. Do roku 2020 plánuje predať 150 000 elektromobilov, z toho má byť až 100 000 modelov z novej generácie Volkswagen I.D.

Do konca roku 2022 chce postaviť koncern na platforme MEB až 27 modelov. A to od kompaktných vozidiel až po lifestylový van Volkswagen I.D. Buzz. V prvej vlne elektromobility má byť pritom vyrobených na platforme MEB celkovo 10 miliónov elektromobilov. A to naprieč 4 značkami, pravdepodobne VW, Škoda, SEAT a Audi.

vw i.d.buzz

Výhody platformy MEB

Platforma MEB je modulárna a bola vyvinutá špeciálne pre elektrické automobily. Vďaka tomu je na nej možné postaviť vozidlá rôznych tried, ako aj výkonnostných a dojazdových špecifikácií. Navyše oveľa lacnejšie, čo by sa malo premietnuť aj do koncovej ceny vozidiel.

Nová platforma umožní postavenie každodenne využiteľného elektromobilu, ktorý si podľa VW Group budú môcť dovoliť milióny ľudí. Taktiež dovolí inštaláciu väčších batérií, ktoré zabezpečia väčší dojazd. Keďže tie budú ploché a integrované do podlahy, vozidlá ponúknu pasažierom oveľa viac vnútorného priestoru.

Prvý MEB elektromobil už budúci rok

Koncern VW Group povrdil, že prvý elektromobil postavený na platforme MEB pôjde do výroby už budúci rok. S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude jednať o kompaktný hatchback Volkswagen I.D. Neo. V rámci značky VW ho budú nasledovať ďalšie 3 modely. Viac v našom článku Volkswagen chystá 4 elektromobily. Akých modelov sa dočkáme?

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda chystá 5 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?
Elektrický Volkswagen I.D. Vizzion sa stane vlajkovou loďou značky
Mercedes chystá ďalších 9 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?

Zdroj: VW Group

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár