Volkswagen výrazne znížil cenu svojho elektrického modelu e-up

0

Zdá sa, že elektromobil Volkswagen e-up, ktorý sa vyrába v Bratislave, sa dočkal výpredajovej ceny. Tá išla aktuálne významne dole, pričom cenového bonusu sa dočkal aj väčší model e-Golf.

Volkswagen e-up je na trhu od roku 2013, pričom sa exkluzívne vyrába v závode Volkswagen Slovakia. Už budúci rok by sme sa mali zrejme dočkať výraznejšieho faceliftu, ktorý prinesie značné zvýšenie dojazdu. Je tak celkom logické, že výrobca znižuje cenu súčasnej verzie, aby dopredal skladové vozidlá, resp. minul súčiastky, s ktorými už nepočíta v prípade novinky.

Lacnejší o vyše 5 000 €

Ale prejdite už ku konkrétnym číslám. Volkswagen e-up (špecifikácie) sa donedávna predával na slovenskom trhu za 25 180 €. Od 1. novembra je možné získať malý mestský elektromobil za sumu 19 900 €. V rámci nej je zahrnutý tzv. „e-Bonus“ vo výške 2 000 €, ktorý platí do konca tohto roka.

Aj e-Golf s e-Bonusom

Volkswagen e-up sa aj bez započítania spomínaného bonusu dočkal podstatného zlacnenia, keďže jeho bežná cenníková cena je aktuálne 21 900 €. Bonus vo výške 2 000 € sa pritom týka aj modelu Volkswagen e-Golf. Vďaka nemu teraz vyjde tento elektrický hatchback nižšej strednej triedy na 35 270 €.

V spomínanej cene modelu e-up je pritom zahrnutá aj podpora rýchlonabíjania cez CCS, za ktorú si napríklad v Nemecku priplatia zákazníci 625 €. Pre porovnanie, na tamojšom trhu stojí VW e-up aktuálne od 22 975 €, pričom predtým stál 26 900 €.

Oplatí sa počkať?

Ako sme už spomínali, v budúcom roku by sa sme mali dočkať vylepšeného modelu e-up. A to nie je všetko. V roku 2019 prídu totiž na trh aj jeho koncernové dvojičky Škoda e-Citigo a Seat e-Mii. Všetky tri koncernové elektromobily by mali pritom ponúknuť dojazd 270 až 500 km (zrejme NEDC), v závislosti od kapacity batérie (24, 36 a 49 kWh).

Vozidlá pritom zrejme ponúknu aj výbornú jazdnú dynamiku, a to vďaka krútiacemu momentu 230, 330, resp. 430 Nm. V prípade Škody e-Citigo sa pritom spomína základná cena 19 000 €. Uvedené špecifikácie priniesol portál Pushevs, pričom sa jedná o neoficiálne informácie. Oficiálnou správou však je, že Škoda e-Citigo príde na trh v budúcom roku, takže by sa mohlo oplatiť si počkať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický hatchback Volkswagen ID bude stáť menej ako 25 000 €
Šéf VW: “Naše elektromobily budú dobré ako Tesly a o polovicu lacnejšie”
Volkswagen a Ford by mohli spolupracovať aj na elektromobiloch

Zdroj titulnej fotografie: VW

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár