Tesla Model X ako skutočný offroad či vozidlo autoškoly a ambulancie

0

O tom, že sú elektromobily značky Tesla plnohodnotne využiteľnými vozidlami bez vážnejších kompromisov svedčí ich používanie v rámci policajných či hasičských zborov, ako aj mobilných servisných služieb. V poslednej dobe sa pole ich pôsobnosti ešte viac rozšírilo, a to vďaka špeciálnym verziám, ktoré slúžia ako vozidlá ambulancie, autoškoly či pre plnohodnotné offroad jazdenie.

Do koča aj do voza…

O ťažných a terénnych schopnostiach Tesly Model X sme sa mohli presvedčiť už viackrát. Rakúsky vinár používa svoju snehobielu krásku ako pracovné vozidlo vo vinohrade. The Boring Company zas ako ťažné vozidlo pre podzemné výkopové práce. Model X sa taktiež sa osvedčil aj ako zásahové vozidlo, keď na zľadovatenom povrchu vytiahol „nevládny“ kamión.

Nemecká spoločnosť Delta 4×4 sa však rozhodla posunúť hranice „SUV-éčka“ tým, že pre ho vybavila špeciálnymi offroadovými kolesami. Spevnené disky majú rozmer 9,5 x 20 B, pneumatiky 265/45 x 20. Za tento „offroad balíček“ záujemcovia zaplatia 3 900 €.

Iný kraj, iné vozidlá autoškoly

Pri zmienke o Tesle Model X ako o vozidle autoškoly ste sa zrejme mnohí začudovali. Avšak keď povieme, že autoškola s takýmto unikátom sa nachádza v Dubaji, počudovanie určite zmizne. Veď deti bohatých šejkov a businessmanov sa musia učiť na podobných vozidlách, na akých budú jazdiť mimo autoškoly.

tesla model x autoskola

Zdroj: Emirates Driving Institute

Tesla Model X je k dispozícii v rámci „Platinového vodičského kurzu“, ktorý sa zameriava na výcvik jazdy na vysokovýkonných luxusných vozidlách. Jeho študenti majú k dispozícii aj modely Range Rover, Mercedes-Benz G 500 a Mercedes-Benz C 200. K ním má pribudnúť aj Tesla Model S.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model X vám môže okoreniť, ale aj zničiť manželstvo 🙂 VIDEO
Tesla Model X “potiahla” Boeing 787 a vytvorila Guinnessov rekord
Pozrite si neúspešné pokusy o prevrátenie Tesly Model X v rámci crash testov

Zrejme prvý elektromobil v službách ambulancie

Na konferencii Rettmobil 2018, ktorá sa zameriava na vozidla pre pohotovostné služby, bola predstavená Tesla Model X, upravená pre potreby ambulancie. Jedná sa zrejme o prvý elektromobil tohto druhu na svete. Pracovať bude v službách holandskej záchranky UMCG Ambulancezorg.

„Jeden z prvých krokov na ceste k udržateľným pohotovostným službám v Holandsku,“ píše o špeciálnom Modeli X záchranná služba UMCG Ambulancezorg.

Zdroje: Electrek 1, 2, Teslarati, titulná fotografia: Delta 4×4

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár