Tesla prerobila Model S na mobilné servisné vozidlo. Čím sa líši?

0

Kvôli narastajúcemu dopytu po elektromobiloch značky Tesla musí výrobca neustále navyšovať servisné kapacity. V stále väčšej miere pritom využíva pre zákazníka komfortný mobilný servis. Tesla však plánuje vymeniť súčasné servisné dodávky so spaľovacím pohonom za vlastné špeciálne upravené modely. Na jeden z nich sa môžeme konečne pozrieť.

Dnes už bývalý prezident spoločnosti Tesla pre globálny predaj a servis, Jon McNeill, avizoval vlastné servisné vozidlá ešte minulý rok. Nechal sa vtedy počuť, že servisovanie elektromobilov prostredníctvom dodávok so spaľovacím motorom nie zrovna „coolovým“ riešením. Z tohto dôvodu prišli šikovní technici spoločnosti na to , ako dodatočne vybaviť Teslu Model X tak, aby bolo možné vykonávať potrebné servisné zásahy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla prináša inovácie aj v oblasti servisovania. Jej technici prídu za vami
Tesla zavádza nové servisné balíky: viac služieb za viac peňazí
Tesla zrejme zameriava pozornosť na vývoj Modelu Y. Dôkazom je nová pracovná pozícia

Spolupráca so Sortimo

Avšak prvým servisným vozidlom značky Tesla, ktoré máme možnosť vidieť je sedan Model S. Ten sa prezentoval minulý týždeň na podujatí Work Truck Show 2018 v Indianapolis. V zadnej časti interiéru nájdeme výsuvné regály s náradím nemeckej značky Sortimo, s ktorou Tesla spolupracovala pri úprave vozidla.

Ešte pred oznámením o využívaní vozidiel vlastnej značky na servisné účely, hovorila Tesla o strojnásobení servisnej kapacity. Spomínala pritom 1 400 nových technikov a 350 nových servisných dodávok. Sme teda zvedaví, koľko z týchto plánovaných vozidiel bude nahradených vlastnými elektromobilmi. Rovnako tak aj na podobu Tesly Model X v servisnej úprave.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár