Zimná „idylka“: Tesla Model X ťahá uviaznutý kamión | VIDEO

2

Vodič ťažkého dieselového ťahača Volvo uviazol aj s návesom na zasneženej ceste v Severnej Karolíne. Na pomoc mu prišlo elektrické SUV Tesla Model X, ktoré ho vytiahlo z mierneho svahu. 

Majiteľ luxusného elektromobilu Tesla Model X, Ben Spreen, neváhal a pokúsil sa pomôcť vodičovi kamiónu, ktorý nedokázal vyjsť po zasneženej ceste do mierneho kopca. Našťastie pre obe strany dopadol tento pokus dobre. Presvedčte sa sami.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Šialene rýchla Tesla Model 3 ničí Nissan Leaf | VIDEO
Bjorn Nyland ničí svoju Teslu Model X v zasneženom lese a snaží sa pretiahnuť Hummera | VIDEÁ

Spreen sa po tejto udalosti vyjadril, že to bola pre jeho Model X ľahká úloha: „Vozidlo nedosiahlo výkonnostný limit. Nebola to preň skutočne náročná úloha. Už zvládlo aj ťažšie situácie.“

Tesla Model X oficiálne utiahne 2 250 kg

Pripomíname, že Tesla Model X bola ako prvé vozidlo vybavená elektricky vysúvateľný ťažným zariadením. To zvládne utiahnuť až 2 250 kg príves, a to pri maximálnej rýchlosti 89 km/h. Tieto hodnoty platia pre vozidlo s 20-palcovými diskami kolies. V prípade väčších (22″) sa znižuje na 1 580 kg.

Dôležité upozornenie. Podobným „kúskom“ sa ale radšej vyhnite, keďže by mohli znamenať stratu záruky na vozidlo. Stalo sa tak napríklad v prípade Modelu X známeho youtubera Bjorna Nylanda, ktorý sa preťahoval s Hummerom či Toyotou Land Cruiser.

Zdroj: Kyle Conner/Facebook (vrátane titulnej fotografie) cez Electrek

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |