Tesla Model X „potiahla“ Boeing 787 a vytvorila Guinnessov rekord

0

Tesla Model X opäť predviedla svoju neuveriteľnú ťažnú silu. V rámci kampane austrálskej leteckej spoločnosti sa jej totiž podarilo roztiahnuť veľké lietadlo Boeing 787-9 Dreamliner. Tým sa zapísala do Guinnessovej knihy rekordov.

Tesla Model X je aktuálne elektromobilom s najväčšou „papierovou“ ťažnou silou. Podľa výrobcu je schopná utiahnuť príves s hmotnosťou 2 250 kg, a to až rýchlosťou 90 km/h. Množstvo doteraz uverejnených záznamov nás ale presvedčilo, že SUV kalifornskej značky zvládne oveľa viac.

Najnovším dôkazom obrovskej sily Tesly Model X je reklamná kampaň austrálskej leteckej spoločnosti Qantas, pri ktorej sa podarilo vytvoriť Guinnessov rekord. Na letisku v Melbourne Model X roztiahol a ťahal 110 tonové lietadlo Boeing 787-9 Dreamliner. Tým sa stal osobným sériovým elektromobilom s najväčšou ťažnou silou na svete. Jednalo sa o najvýkonnejšiu verziu Model X P100D.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Závod elektrických SUV: Jaguar I-Pace vs. Tesla Model X | VIDEO
Jeremy Clarkson z Top Gear otestoval Teslu Model X. Čo na ňu hovorí?
Tesla Model X bola prerobená na hovoriace vozidlo KITT zo seriálu Knight Rider

Ďalšie úžasné výkony Modelu X

Úžasnú ťažnú silu Tesly Model X dokumentujú aj nasledujúce videá. V tých prvých sa preťahuje známy Tesla youtuber Bjorn Nyland prostredníctvom Modelu X P90DL s Hummerom H2.


Viac informácií k týmto videám nájdete v našich článkoch „Bjorn Nyland ničí svoju Teslu Model X v zasneženom lese a snaží sa pretiahnuť Hummera“ a „Tesle Model X zima pristane. Nezastavia ju ani šialené disciplíny na snehu a ľade„.

Tesla Model X však môže slúžiť aj ako zásahové vozidlo pre pomoc uviaznutým kamiónom.


Bonus: Neoficiálny ťažný rekord

Neoficiálny ťažný rekord Tesly Model X sa týka užitočného pracovného výkonu v službách Muskovej spoločnosti The Boring Company. V rámci hĺbenia dopravného tunela pod SpaceX sa podarilo Modelu X utiahnuť nákladné vagóny s celkovou hmotnosťou 113 ton.

Viac informácií nájdete v našom článku Tesla Model X ťahá z tunela Elona Muska náklad s hmotnosťou 113 ton.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár