Tesla Model X ťahá z tunela Elona Muska náklad s hmotnosťou 113 ton | VIDEO

2

Už vyše roka pracuje nová spoločnosť Elona Muska, The Boring Company, na podzemnom dopravnom tuneli pod sídlom ďalšej Muskovej spoločnosti SpaceX. No a na prácach sa podieľa aj Tesla Model X. Elon prostredníctvom svojho Twitter konta zdieľal video, v ktorom tento elektromobil ťahá železničné vozne s celkovou hmotnosťou údajne až 113 ton.

Elon Musk sa už dávnejšie vyjadril, že v rámci podzemných dopravných tunelov, budovaných spoločnosťou The Boring Company, budú použité aj technológie od Tesly. Tie majú byť dostupné v rámci tzv. „elektrických saní“, ktoré budú slúžiť na prepravu vozidiel. Jeho aktuálne posledné video však ukazuje, že technológie Tesly, konkrétne elektromobil Tesla Model X, sa využíva už pri budovaní skúšobného tunela pod sídlom spoločnosti SpaceX v Kalifornii.

Tesla Model X sa hrá na baníka

Elon Musk najskôr zdieľal prostredníctvom svojho Twitter konta video Bjorna Nylanda, v ktorom Model X ťahá po zasneženom a zľadovatenom povrchu ťahač s prívesom s celkovou hmotnosťou 43 ton. Hneď v zapätí zdieľa video z tunela pod SpaceX, z ktorého ťahá Model X 4 železničné vozne s neuveriteľnou hmotnosťou 113 ton.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesle Model X zima pristane. Nezastavia ju ani šialené disciplíny na snehu a ľade | VIDEÁ
Bjorn Nyland ničí svoju Teslu Model X v zasneženom lese a snaží sa pretiahnuť Hummera | VIDEÁ
Závod elektrických SUV: Jaguar I-Pace vs. Tesla Model X | VIDEO

Tým sa snaží Elon Musk dokumentovať schopnosti vozidla na povrchu s lepšou trakciou. Treba však povedať, že Modelu X napomáha koľajový systém. Napriek tomu je výkon osobného elektromobilu pôsobivý. A to najmä v kontexte oficiálnej ťažnej sily, ktorá je stanovená na hodnotu 2 250 kg. Za ohromujúcu silu vďačí Tesla Model X okrem iného aj brutálnemu krútiacemu momentu 9 500 Nm.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár