Tesla Model S v službách polície Luxemburska, Los Angeles a Denveru. Ktorá z nich je najviac sexi?

1

Do služieb luxemburskej polície sa hlási prémiový elektromobil Tesla Model S. Nebude sa pritom jednať o až tak neobvyklé policajné vozidlo, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Veď tento model využívajú napríklad aj zbory v Los Angeles či Denveri.

Polícia v Luxembursku má údajne k dispozícii 2 elektromobily Tesla Model S už od septembra minulého roka.  Tie boli medzičasom dovybavené o nevyhnutné systémy, pričom zmien sa logicky dočkal aj exteriér vozidla. Policajné elektromobily však ešte čakajú na schválenie tamojšími regulačnými orgánmi. Tesla Model S bude musieť podstúpiť vysokorýchlostný test na skúšobnej dráhe v Nemecku. Certifikáciou bude musieť prejsť aj sveteľná technika.

Nie je známe o akú verziu Modelu S na obrázkoch sa jedná. Jedno je však isté. Vzhľadom na rozmery Luxemburska (82 x 57 km) by mala postačovať aj základná verzia 75D s dojazdom 490 km (NEDC). A rovnako tak aj jej výkon 386 kW a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy.

Aj v L.A. a Denveri

Nielen príslušníci polície môžu závidieť služobný Model S aj policajným zborom v Los Angeles a Denveri, kde slúžia ako hliadkovacie vozidlá.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Teslu Model S vo verzii kombi budú vyrábať až dve spoločnosti
Tesla Model S na vodík s dojazdom 1 000 km je realitou. Volá sa Hesla

Ak sa vám to zdá ako mrhanie financiami, treba sa zamyslieť nad tým, koľko peňazí by stálo a počas prevádzkovania zhltlo rovnako výkonné a rýchle vozidlo so spaľovacím pohonom. Elektrina je predsa neporovnateľné lacnejšia ako nafta či benzín, navyše ušetriť sa dá aj na servise. No a v neposlednom rade tak ide polícia dobrým príkladom po environmentálnej stránke.

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár