Solárnu strechu Tesla si už môžu rezervovať aj Slováci

15

Plánované zvýšenie produkcie solárnych striech Tesla bude mať zrejme pozitívny dopad aj na európsky trh. Európania, vrátane Slovákov, si už môžu tento zaujímavý produkt rezervovať, pričom by sa ho mali dočkať už v budúcom roku.

Z hospodárskych výsledkov spoločnosti Tesla vyplýva, že jej solárna divízia nezažíva najlepšie obdobie. Veď napr. v poslednom štvrťroku nainštalovala dokopy len 29 MW solárnych panelov a striech. To je pritom jej najhorší výsledok od roku 2016, kedy kúpila spoločnosť SolarCity, informuje Bloomberg.

Pre porovnanie, v doteraz najlepšom svojom štvrťroku nainštalovala až 200 MW. Tesla sa však samozrejme „nevzdáva“ a chystá reštart svojho solárneho biznisu, uvádza v správe o hospodárskych výsledkoch za Q2/2019.

Nová služba a zvýšenie produkcie

Tento mesiac spustila novú službu, v rámci ktorej je možné v USA prenajať solárne panely už za 50 $ mesačne, a to bez nutnosti podpísania dlhodobej zmluvy. Avšak v prípade, že bude chcieť zákazník zo svoje strechy solárnu inštaláciu odstrániť, bude musieť zaplatiť poplatok vo výške 1 500 $.

To ale nie je všetko. Elon Musk totiž sľúbil, že Tesla konečne spustí masovú výrobu solárnych striech. Koncom roka má dosiahnuť objem produkcie 1 000 strešných systémov za týždeň. No a to by malo priniesť tento produkt aj do Európy – v budúcom roku, informuje portál Oenergetice.

Rezervácie aj pre Slovensko

Solárnu strechu si pritom môžu rezervovať aj záujemcovia zo Slovenska, a to za poplatok 930 €. Na výber sú všetky 4 typy solárnych škridiel, a to „textúrovaná“, „hladká“, „bridlicová“ a „toskánska“. Dá sa však predpokladať, že novinka najskôr dorazí na najväčšie európske trhy.

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Dočkať by sme sa pritom mali novej vylepšenej verzie solárnej strechy. Tá by mohla byť lacnejšia, pričom podľa slov Elona Muska má zabezpečiť jej nový dizajn navyše úspory vo výške až 500 $ ročne. A to v závislosti od cien elektriny v jednotlivých regiónoch. Z toho vyplýva, že solárna strecha Tesla „V3“ bude aj účinnejšia.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Majiteľ solárnej strechy Tesla hovorí o nákladoch, úsporách, výkone a údržbe
Nissan Leaf dokáže napájať domácnosť. Prečo nie Tesly?
Musk o Tesle na Slovensku, dlhovekosti Modelu 3 či cene „repasu“ batérie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

15 komentárov

 1. Pôvodná verzia strechy mala cenu 200€/m2 neviem ci s DPH, pri streche 100m2 je to 20tis€, bramac obyčajný stojí 15€m2, to je 1500E, predpokladám ze aj ta Tesla je čisto cena za krytinu bez latovanie a práce… Návratnosť nikdy samozrejme, osobne platím mesačne za elektriku 30€, to je 400€rocne aby sa to ľahšie rátalo, takže strecha od Tesla by musela vydržať cez 40 rokov, a predpokladám ze v cene nieje power wall…

  • Správne 🙂 ale niektorým to nevysvetlíš. Zaujímavý je aj model splácania. splacas 50usd mesačne, pričom úplne maximálne kdesi v Kalifornii, alebo krajinách poblíž rovníku ušetrí Max 500usd ročne. Stále si 100usd ročne v strate.
   A to sa nepíše, že ti to môže podpáliť dom…

   Ten Musk ale funguje na dnešnú dobu bez kritického myslenia 🙂

  • Nepozeráš sa na to správne, pretože pozeráš iba na svoje náklady.
   Ja platím za elektriku mesačne 150€. Návratnosť môže byť naozaj oveľa rýchlejšia, nez si myslíš. Ja by som sa skôr obával ako to obstojí časom a poveternostné podmienky.

   Už bez tak si dávame teraz 3kw solar na strechu chalupy a pri inteligentnom riedení domácnosti vieš ekonomicky temperovať, ohrievať vodu, dobíjať elektromobil aby ani jeden kW nevyšiel nazmar (ak nemáš batériový systém).

  • Myslíš ten škandál, keď z 240 strešných inštalácií WalMartu zhoreli 4, pretože boli prehryzené káble a WalMart robil obštrukcie a nechcel pustiť technikov z Tesly na svoje strechy ?

    • Ono ani tak nejde o návratnosť investície, ale o nezávislosť, technológiu a možno aj fin. návratnosť napokon, ak porovnáme hrušky s hruškami. Teda nielen spočítať sumu za strechu Bramac ako píše Sven01, ale Bramac + solárne panely + práca za inštaláciu panelov.

Pridajte komentár