Majiteľ solárnej strechy Tesla hovorí o nákladoch, úsporách, výkone a údržbe

3

Ďalší z vlastníkov solárnej strechy Tesla sa podelil o zaujímavé informácie. Tie sa týkajú ceny a výkonnosti systému, zaznamenaných úspor a nákladov na údržbu.

Strecha v cene Modelu X, avšak…

Majiteľ solárnej strechy Tesla Tri Huynh uvádza, že za celý solárny systém Tesla, ktorý zahŕňa 93 m² strešnej krytiny a 3 energetické úložiska Powerwall 2 (13,5 kWh), zaplatil 100 000 $ (86 000 €). Dodáva, že to nie je málo, ale v kontexte ceny kvalitnej bežnej strechy a bežných solárnych panelov, to nie až o toľko viac, ako by sa čakalo.

Keďže potreboval vymeniť strechu dal si neceniť bežnú strechu a bežný solárny systém vo forme panelov. Výsledná suma bola 70 000 $, pričom nezahŕňala žiadne energetické úložisko. Jedna batéria Tesla Powerwall 2 s potrebným hardvérom pritom stojí 6 600 $. A Huynh má tri takéto batérie.

Aký je výkon solárneho systému?

Tri Huynh, ktorý žije v slnečnej Kalifornii, ďalej hovorí, že jeho solárny systém dosahuje bežnú výkonnosť okolo 7 až 8 kW. Pri zamračenom počasí minimálne 3 kW. To „stačí“ na 80 % pokrytie energetických nárokov jeho domácnosti.

Škoda, že neuvádza, koľko energie systém vyprodukuje napríklad za deň. Pre získanie hrubej predstavy, ďalší z majiteľov solárnej strechy Tesla žijúci v Kalifornii uviedol, že za sledovaný týždeň vyprodukovala jeho strecha 394 kWh energie. Nepoznáme však veľkosť jeho strechy.

O 75 % nižší účet za elektrinu

Tri Huynh zatiaľ môže len odhadovať, koľko peňazí mu ušetrí solárna strecha, nakoľko je zatiaľ len v polovici fakturačného obdobia. Na základe doterajšieho priebehu však odhaduje zniženie účtov za „sieťovú“ elektrinu z 350 $ na 90 $ mesačne.

Vzhľadom na uvádzané sumy je jasné, že Huynh je odberateľom „sieťovej“ energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov. Tá je samozrejme násobne drahšia. Takisto sa jedná o domácnosť s vysokou spotrebou energie, nakoľko je klimatizovaná a používa sušičku, plus veľké množstvo energie sa spotrebuje aj na nabíjanie dvoch elektromobilov – Tesla Model 3 (75 kWh batéria) a Chevrolet Bolt (60 kWh batéria).

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie článku nižšie):
Podrobnosti o solárnej streche Tesla a batériových úložiskách Powerwall a Powerpack
“Solárna strecha Tesla mi ušetrí až 300 dolárov mesačne,” hovorí majiteľ
Solárna strecha Tesla bola podrobená bezpečnostným testom hasičov

Monitoring a údržba zdarma

Súčasťou Huynhovej zmluvy so spoločnosťou Tesla je aj bezplatný monitoring a údržba strechy. Tá monitoruje výkonnosť solárne strechy, pričom pri zistení degradácie v priebehu času, zabezpečí optimalizáciu.  

Zdroj: E for Electric cez Teslarati

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár