Rekordná Tesla Model S najazdila 900 000 km. Čo ďalšie modely?

1

Už viackrát sme vás informovali o obrovských nájazdoch elektromobilov značky Tesla. Tesla Model S Hansjörga Gemmingena je však v tomto smere pravdepodobne svetovým rekordérom. Veď má sebou 900 000 km, pričom pri tomto čísle nekončí. A čo ďalšie rekordné modely značky?

Spomínaných 900 000 km sa podarilo Gemmingenovi dosiahnuť 14. júla. A to na Tesle Model S P85, teda „zadokolke“ s extra výkonom (verzia „Performance“) a 85 kWh batériou. Ide pritom o jedno z najstarších vozidiel v tejto verzii.

Ako uvádza Insideevs, je naozaj zaujímavé, že niekto, kto najazdí taký obrovský počet km, si vybral práve elektromobil. Hansjörg Gemmingen pritom nie je žiadny taxikár. Aj toto môže byť dôkazom toho, že elektromobily nie sú žiadnymi mestskými nákupnými vozítkami.

Navyše to dokumentuje aj ich spoľahlivosť. Podľa všetkého jazdí táto Tesla Model S ešte stále na svojom pôvodnom motore. Aktuálne však využíva druhú batériu. Vzhľadom na extrémny nájazd, ktorý má elektromobil za sebou za relatívne krátku dobu, to ale nie je vôbec zlý „výkon“.

Tesla Roadster

Zaujímavé je, že Gemmingen je zrejme rekordérom aj v počte najazdených km na vôbec prvom modeli od Tesly, ktorým je Tesla Roadster. Na tomto podstatne menej praktickom športovom elektromobile s nižším dojazdom pritom najazdil obdivuhodných 620 000 km.

Tesla Model X

Pravdepodobne rekordná Tesla Model X, ktorá je na trhu len od konca roku 2015, má za sebou už vyše 560 000 km. Tento nájazd dosiahla v januári službách spoločnosti Tesloop, kde ešte stále jazdí ako „diaľkový taxík“, pričom sa nabíja na rýchlonabíjačkách niekoľkokrát denne. O tom, v akej je kondícii, sa dočítate v našom článku.

2. Model S

Tesloop má vo svojej flotile aj Teslu Model S, ktorá najazdila zrejme druhý najväčší počet km na svete. V máji jej odometer ukazoval hodnotu 724 000 km. Jej prevádzkovateľ pritom vydal podrobnú správu o spoľahlivosti a prevádzkových nákladoch. Viac…

Tesla Model 3

Rekordný najmladší prírastok do rodiny elektromobilov Tesla, Model 3, by mohol mať podľa Tesla High Mileage Leaderboard za sebou minimálne 115 000 km.

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Bjornova Tesla Model 3 vytvorila svetový rekord v dojazde elektromobilov
Elektromobil od Volkswagenu prekonal rekord Formuly 1
Tesla Model 3 vs. Tesla Model Y. Ktorý elektromobil si vybrať?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár