Tesla predstaví svoj nový hlavný strategický plán 1. marca. Čo očakávať?

1

Spoločnosť Tesla začiatkom roka informovala, že na 1. marca organizuje „Investor Day“ (Deň Investorov). Podujatie je teda za rohom, pričom sa objavujú informácie, čoho sa bude týkať, vrátane „Easter egg-u“. A Elon Musk pritom včera uviedol, že na ňom predstaví aj svoj „Master Plan Part 3“. Čo všetko zatiaľ vieme v tejto súvislosti?

Tesla v januári zverejnila tlačovú správu, v ktorej informovala, že 1. marca tohto roku sa uskutoční „Investor Day“ (Deň Investorov). Naznačila pritom niektoré témy, ktorých sa bude týkať. A Elon Musk včera potvrdil, že na tomto podujatí predstaví hlavný strategický plán (možno nielen) spoločnosti Tesla – „Master Plan Part 3„.

Tesla už uviedla, že Investor Day sa uskutoční v rámci továrne Giga Texas. A dodala, že investori „budú môcť diskutovať s vedením spoločnosti o dlhodobých plánoch expanzie, (automobilovej) platforme 3. generácie, alokácii kapitálu a ďalších témach“.

Aj „Master Plan Part 3“

Na základe včerajšieho tweetu Elona Muska sme sa tiež dozvedeli, že na „Dni Investorov“ bude predstavený Master Plan Part 3. A ako už vieme, prvé 2 plány z rokov 2006 a 2016 boli hlavným zdrojom smerovania spoločnosti Tesla. Musk pritom uviedol, že nový plán sa bude zaoberať cestou k plne udržateľnej energetickej budúcnosti Zeme.

Šéf Tesly už v marci minulého roka uviedol, že pracuje na „Master Plan Part 3„, čiže tretej časti generálneho plánu spoločnosti. Neskôr dodal, že hlavnými témami budú škálovanie do extrémnych rozmerov, ktoré je potrebné na odklon ľudstva od fosílnych palív, ako aj umelá inteligencia (Tesla Optimus, FSD, DOJO…?). Taktiež informoval, že nový strategický plán bude zahŕňať sekcie týkajúce sa spoločností SpaceX a The Boring Company.

V auguste 2022 potvrdil, že Master Plan Part 3 bude hlavne o škálovaní. A dodal, že sa to bude týkať nielen rozširovania výroby elektromobilov, ale celého dodávateľského reťazca. Uviedol tiež, že si treba položiť otázky: „Čo všetko je potrebné na dosiahnutie plne udržateľnej ekonomiky? Aká je tonáž lítia, katódy, anódy, separátora, elektrolytov a elektroniky? Čo všetko je potrebné urobiť, aby sa prešlo na plne udržateľné globálne hospodárstvo?“

„Easter egg“

Zaujímavé tiež je, že v rámci upútavky (viď titulný obrázok) aj pozvánky na „Investor Day“ sa nachádza vzor, ktorý je pravdepodobne opakujúcou sa zmenšeninou karosérií elektromobilov Tesla naukladaných na  „montážnych regáloch“. To si všimol tím známej spoločnosti Munro and Associates, na čo upozornil web The Driven. Tento „Easter egg“ tak môže naznačovať, že Tesla sa naozaj chystá škálovať výrobu na novú úroveň.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla by mohla oznámiť plán na elektromobil za 15 000 $ či elektrické lietadlo, tvrdia analytici
Tesla sa zameriava na menší, podstatne lacnejší elektromobil a hlási rekordné príjmy
Tesla predstavila funkčný prototyp humanoidného robota aj jeho možnú cenu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár