Tesla news: Nový strategický plán, ďalšia továreň, humanoidný robot a rozdelenie akcií

1

Pred niekoľkými hodinami skončilo výročné stretnutie akcionárov spoločnosti Tesla, ktoré už tradične prinieslo množstvo dôležitých a zaujímavých informácií. Okrem iného pritom Elon Musk odpovedal aj na otázky, ktoré sa týkajú nového strategického plánu „Master Plan Part 3“, ďalšej továrne a humanoidného robota Optimus. A bolo tiež schválené rozdelenie akcií spoločnosti v pomere 3:1.

Elon Musk v marci oznámil, že chystá nový strategický plán, „Master Plan Part 3„, ktorý určí ďalšie smerovanie nielen spoločnosti Tesla. A výročné stretnutie akcionárov Tesly sa samozrejme nemohlo zaobísť bez otázky, čo bude tento plán zahŕňať.

Musk odpovedal, že bude hlavne o škálovaní, informoval web Cleantechnica. To síce neznie moc „sexi“, je to však nepochybne kriticky dôležité pre naplnenie misie spoločnosti Tesla. Musk pritom dodal, že sa to bude týkať nielen rozširovania výroby elektromobilov, ale celého dodávateľského reťazca.

Podľa neho si treba položiť otázky: „Čo všetko je potrebné na dosiahnutie plne udržateľnej ekonomiky? Aká je tonáž lítia, katódy, anódy, separátora, elektrolytov a elektroniky? Čo všetko je potrebné urobiť, aby sa prešlo na plne udržateľné globálne hospodárstvo?“

Náznak umiestnenia ďalšej továrne

Na to aby Tesla mohla aj naďalej rozširovať svoju produkciu, bude potrebovať ďalšie závody Gigafactory. A na výročnom stretnutí akcionárov Musk povedal, že lokalitu novej továrne by mohli oznámiť tento rok, informoval web Drive Tesla Canada. Samozrejme zvedavý dav to chcel vedieť hneď. Na to Musk s „nadsázkou“ odpovedal, že možno v Kanade, keďže je polovičný Kanaďan. Takže to treba brať zatiaľ s rezervou.

Humanoidný robot Optimus

Musk tiež hovoril o chystanom humanoidnom robotovi Optimus, pričom počas prezentácie bol zverejnený aj nový obrázok, ktorý slúžil ako upútavka na nadchádzajúce septembrové podujatie „Tesla AI Day 2022“, kde by mal byť predstavený aj prototyp robota.

tesla ai day 2022 optimus

Zdroj: Tesla/Youtube

Ako uviedol Electrek, Musk aktuálne prekvapil vyhlásením, že cieľom je spustiť výrobu robota už budúci rok. Muskove termíny však treba brať s veľkou rezervou. Šéf Tesly tiež zopakoval, že v rámci dlhodobého horizontu podľa neho biznis s humanoidnými robotmi prekoná automobilovú divíziu spoločnosti. A dodal, že robot Optimus postaví celé poňatie ekonomiky na hlavu.

Rozdelenie akcií

V rámci výročného stretnutia akcionárov Tesly bolo tiež schválené ďalšie rozdelenie akcií spoločnosti, informoval Tesmanian. Tentokrát v pomere 3:1. Tzn., že každý akcionár dostane za 1 svoju terajšiu akciu ďalšie 2, pričom hodnota 1 akcie sa zníži na jednu tretinu, aby zostala zachovaná celková hodnota.

To napríklad znamená, že ak by bola v čase rozdelenia hodnota 1 akcie 900 $, po rozdelení to bude 300 $. Cieľom tohto tzv. „splitu“ je najmä zvýšenie dostupnosti akcií Tesly pre malých „retailových“ investorov či svojich zamestnancov, ktorí sú držiteľmi opcií na akcie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Optimus bude stáť menej ako auto, hovorí Elon Musk. Ukradne ľuďom prácu?
Stane sa Tesla najväčším výrobcom áut? Čo na to aktuálne hovorí Elon Musk?
Ďalšia továreň Tesly môže vyrásť v Indonézii. V Indii a Číne nateraz nie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár