Lidl podstatne rozšíri svoju bezplatnú sieť nabíjacích staníc na Slovensku

1

Je trendom, že obchodné reťazce pri svojich predajniach budujú častokrát bezplatné nabíjacie stanice pre svojich zákazníkov. Tento trend sa pritom nevyhýba ani Slovensku, a to aj vďaka spoločnosti Lidl, ktorá aktuálne oznámila pomerne veľké rozšírenie svojej nabíjacej siete.

Elektromobily je možné nabíjať napr. doma, v práci, na ultra-rýchlych nabíjačkách pri dôležitých cestných ťahoch, ale aj v rámci tzv. „destination chargingu“ (tento pojem zaviedla Tesla v rámci svojej AC siete). Tzn., že elektromobily sa nabíjajú v cieli jazdy, napr. v rámci hotelov, pri reštauráciách a športoviskách či obchodných domoch, vrátane siete predajní s prevažne potravinovým sortimentom, ako má Lidl.

Takže vozidlo namiesto toho, aby len tak nečinne stálo, sa počas nakupovania nabíja. V rámci slovenskej siete predajní Lidl je tak aktuálne možné urobiť v rámci 5 lokalít, a to v Bratislave (Trenčianska ul. a Ametystová ul.) Novej Dubnici, Liptovskom Hrádku a Tornali, plus v areáli Logistického centra Sereď. Tieto nabíjacie stanice by mali umožňovať bezplatné AC nabíjanie (výkonom až 22 či 43 kW) aj DC nabíjanie (výkonom až 50 kW), pričom nie je potrebná žiadna autentifikácia.

Rozširovanie nabíjacej siete

Spoločnosť Lidl v rámci svojej aktuálnej tlačovej správy informuje, že do konca roka zvýši počet svojich nabíjacích staníc aspoň trojnásobne, pričom všetky nabíjačky budú využívať výlučne energiu z obnoviteľných zdrojov.

Lidl tiež uviedol, že v minulom roku ich 6 nabíjacích staníc „využilo takmer 6 000 elektromobilov“, pričom súčet dodanej energie predstavoval 68 000 kWh. No a dá sa predpokladať, že tieto čísla budú výrazne rásť. A to aj vďaka avizovanej stratégii rozširovania „Lidl-siete“ v tomto roku, ale aj ďalších rokoch.

„V prvom rade sa zameriame na väčšie mestá s cieľom umiestniť nabíjacie stanice pre elektromobily do rôznych regiónov. Ešte v tomto roku tak pribudnú ďalšie nabíjačky napríklad v blízkom okolí Bratislavy, v Košiciach či Zvolene,“ uviedol Karol Krasowski, konateľ Lidl SR.

Lidl nie je jediný

Potešiteľné je, že Lidl nie je jedinou obchodnou sieťou, ktorá buduje na Slovensku nabíjacie stanice pre elektromobily. Nabíjačky totiž nájdeme aj pred vybranými predajňami Kauflandu, Billy, Tesca, Alzy či McDonaldu. Nie všade však môžeme rátať s bezplatným nabíjaním.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kaufland spustil v SR nabíjacie stanice pre elektromobily
Billa má na Slovensku 7 bezplatných nabíjacích staníc. Plánuje ďalšie
Alza buduje v SR sieť nabíjacích staníc pre elektromobily. Prvá je už v prevádzke

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár