„Ideme po Tesle“, hovorí koncern Fiat Chrysler. Najmä značka Maserati

1

Koncern Fiat Chrysler Automobiles, známy aj ako FCA, patrí medzi najzaostalejších výrobcov z hľadiska elektromobility. To sa má však čoskoro zmeniť, o čom nesvedčia len veľkoúste vyhlásenia na adresu spoločnosti Tesla. Veď pripravuje hlavne naprieč značkami Maserati a Jeep viacero priamych konkurentov. To však nie je všetko.

Tim Kuniskis, ktorý má na starosti v rámci koncernu FCA značky Maserati a Alfa Romeo, hovorí, že sa budú všetky koncernové modely elektrifikovať. „Keď sa pozriete na naše produktové portfólio, uvidíte, že ideme po Tesle,“ hovorí Kuniskis.

Najvážnejším konkurentom Maserati

Keď sa pozrieme na plány Fiat Chrysler Automobiles je jasné, aj vzhľadom na úroveň prémiovosti jednotlivých značiek, že najväčším konkurentom elektromobilov Tesla budú elektrické modely od Maserati. Veď táto značka uvedie na trh do roku 2022 štyri elektromobily, pričom všetky môžu vzhľadom na svoju triedu konkurovať súčasným či budúcim modelom od Tesly.

Aj Maserati pocítilo na niektorých trhoch pokles predajov vplyvom vstupu Tesly Model S na trh, keďže vo svojom portfóliu má až 2 prémiové, športovo ladené sedany, a to Ghibli a Quattroporte. A práve tie dostanú v rámci svojich nových generácií plne elektrický pohon.

Proti Tesle Model X sa zas chystá plne elektrické SUV Levante. Konkurenciu dostane aj Tesla Roadster v podobe elektrického coupé/cabrio Maserati Alfieri, ktoré príde na trh ako prvý elektromobil značky. A to v rovnakom roku v akom sa očakáva príchod 2.generácie Roadstera od Tesly, teda 2020.

Elektromobily FCA na vrchole rebríčka

Tim Kuniskis hovorí, že elektromobily budú na vrchole výkonového rebríčka v rámci modelovej ponuky.

„Luxusné elektrifikované modely od FCA budú mať výkonnostne navrch. Na spodku výkonového rebríčka budú modely so štvorvalcovými motormi, nad nimi 6 a 8-valce, aj s 2 turbami a na jeho vrchole elektromobily. Tie budú mať najviac konských síl a najlepšie zrýchlenie z 0 na 100 km/h,“ hovorí hlava Maserati a Alfa Romeo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda chystá 5 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?
Ferrari ide naháňať Teslu. Chce byť prvou automobilkou s plne elektrickým superšportom
Audi prestavilo stratégiu elektrifikácie: 20 e-modelov do 7 rokov

Celkové plány FCA v oblasti elektromobility

Šéf Fiat Chrysler Automobiles Sergio Marchionne hovorí, že do elektromobility sa chystajú naliať do roku 2022 až 9 miliárd €. A to naprieč značkami Alfa Romeo, Maserati, Fiat, Jeep, Chrysler a RAM. Celkovo chce koncern uviesť na trh okolo 30 rôzne elektrifikovaných modelov.

Podrobnejšie informácie o plánoch FCA v oblasti elektrifikácie nájdete v našom článku „Množstvo elektromobilov naprieč značkami Alfa Romeo, Maserati, Jeep a Fiat, hlási koncern FCA„.

Zdroje: Electrek, FCA, titulný neoficiálny render: Paul Alix

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár